Jak poradzić sobie na spacerze z większą ilością małych dzieci?

Jak poradzić sobie na spacerze z większą ilością małych dzieci?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Spacer z rozbrykanym maluchem potrafi być czasem nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza, gdy jego wizja spędzania czasu i preferowany rodzaj aktywności odbiegają nieco od wizji rodziców, co często się zdarza. Sytuacja potrafi skomplikować się jeszcze bardziej, gdy dzieci jest więcej niż jedno, a do tego są one w różnym wieku. O konflikt interesów wtedy nietrudno, a stąd już tylko krok do awantury czy napadu złości. Na szczęście na rynku istnieje szereg rozwiązań, dzięki którym spacer z dwójką maluchów może być czystą przyjemnością. Do najbardziej popularnych należą dostawki do wózków, których szeroki wybór oferuje Nomi sklep, a także wózki typu „rok po roku”. Wybór optymalnego rozwiązania powinien być podyktowany przede wszystkim różnicą wieku pomiędzy maluchami.

Wózki dla rodzeństwa – idealne przy małej różnicy wieku

Niewielka różnica wieku pomiędzy rodzeństwem wcale nie musi oznaczać zaprzestania wózkowania starszego dziecka, co było standardem jeszcze kilkanaście lat temu. Dzisiaj na rynku istnieje szeroki wybór wózków „rok po roku”. Ich konstrukcja jest tak zaprojektowana, by umożliwiać zmianę konfiguracji gondoli i siedzisk wraz z wiekiem dzieci. Dzięki temu można w nich swobodnie przewozić niemowlę i starszaka, przy zachowaniu odpowiedniego komfortu dla każdego z nich. W zależności od modelu, siedziska i gondole montowane są obok siebie lub jedno za drugim, dzięki czemu można wybrać wózek najlepiej odpowiadający indywidualnym upodobaniom rodziców i dzieci.

Dostawka do wózka dla kilkulatka

Gdy pomiędzy rodzeństwem jest nieco większa różnica wieku, warto rozważyć zakup dostawki do wózka. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy starsze dziecko jest już na tyle duże, że wybiera bardziej aktywne formy spędzania czasu na dworze, jednak długie spacery wciąż mogą być dla niego męczące. Dzięki dostawce dziecko ma możliwość odpoczynku w dowolnym momencie. Pozwala to na uniknięcie wielu stresujących sytuacji, gdy zmęczony maluch odmawia dalszego spaceru lub gdy goni nas czas i musimy szybko przemieścić się w inne miejsce. Jest to również doskonałe rozwiązanie, pozwalające poruszać się z dwójką dzieci w miejscach o dużym natężeniu ruchu, bez obaw, że stracimy starszaka z oczu – dostawka zapewnia pełną kontrolę nad dzieckiem.

Większość dostawek jest zaprojektowana do przewożenia dzieci w pozycji stojącej, jednak można również znaleźć modele wyposażone w siedzisko, co znacznie zwiększa komfort podróży. Wybór dostawki powinien być podyktowany wiekiem i wagą dziecka oraz sposobem mocowania, dostosowanym do posiadanego wózka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*