Jak niewielkim kosztem ozdobić ogród?

Jak niewielkim kosztem ozdobić ogród?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy, kto posiada ogród wie, że jest on naszą wizytówką. Może pięknie podkreślać nasz dom, jednak może też sprawić, że nasz dom będzie prezentował się znacznie gorzej. Nie każdego stać na projektanta ogrodu, ogrodnika i kosztowne, egzotyczne rośliny. Ozdobienie ogrodu za pomocą ogromnych środków, to nie sztuka. Wyzwaniem jest ozdobienie go niewielkim kosztem. Ci, którzy uważają to za niemożliwe, tkwią w błędzie.

Kwiaty i donice

Każdy wie, że najtańszym i zarówno najpiękniejszym sposobem na ozdobę ogrodu jest posadzenie w nim kwiatów. Kolory płatków ożywią otoczenie i sprawią, że będzie wydawało się ono weselsze i przytulniejsze. Dodatkowo kwiaty często pięknie pachną, a gdy będziemy podejmować gości – możemy ściąć kilka z nich i postawić w wazonie na stole w salonie. Rodzaj kwiatów, który wybierze właściciel jest zależny od indywidualnych preferencji, jednak nawet najpiękniejszy obraz, potrzebuje równie pięknej oprawy. Donice z włókna szklanego to ostatnimi czasy największy trend w ozdabianiu ogrodu. Ich elegancki wygląd to nie wszystko. Włókno szklane pozyskuje się wyciągając je ze stopionego szkła, a następnie impregnuje się je żywicą. Jest to materiał niezwykle wytrzymały, odporny na zniszczenia mechaniczne i zmiany pogody. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że nasze donice ulegną zniszczeniu. Jest to definitywnie inwestycja na lata. Cena takiej donicy różni się w zależności od jej wielkości, nie jest to jednak ogromny wydatek. 

Drzewka i krzewy – zamienniki dla kwiatków

Oprócz kwiatów możemy też udekorować nasz ogród drzewkami lub krzewami. Żeby wyglądały efektownie, powinniśmy również wsadzić je do doniczek. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się donice duże, takie, które pomieszczą większą ilość ziemi – zazwyczaj jest to konieczne w przypadku drzewek. Oczywiście w takiej donicy należy zasadzić małe drzewo ozdobne, żeby roślinka nie obumarła na skutek zbyt małej ilości miejsca na rozwój korzeni. Takie drzewko w doniczce możemy postawić w bezpośrednim sąsiedztwie naszego domu, np. na tarasie. Wtedy drzewko zaznacza linię, od której zaczyna się ogród. Wsadzenie drzewka do doniczki sprawi też, że będzie ono znacznie bardziej widoczne i dzięki temu będzie się świetnie prezentować.

Wygląd donicy

Oczywiście kolor donic również ma znaczenie, jednymi z najpopularniejszych są biel, szarość i czerń. Te barwy idealnie podkreślają kolory roślin, które rosną w doniczkach. Dzięki temu naczynie nie przyćmiewa i jest uniwersalne dla każdego rodzaju kwiatów. Możemy bawić się kształtem i kolorem donicy tak, żeby zgrywał się z kolorami naszego domu. Jeśli np. nasz dom jest z zewnątrz biały – białe donice będą do niego idealnie pasować. Możemy też dobrać ich kolor np. do koloru dachu. Dzięki temu otoczenie będzie tworzyło spójną całość. Warto też pamiętać, żeby kupować tylko produkty wysokiej jakości. Mimo tego, że najwygodniej jest kupić najtańszą donicę, to może się okazać, że zepsuje się ona bardzo szybko. Dlatego często produkt droższy, ale lepszy jakościowo w dłuższym czasie okaże się korzystniejszy finansowo, dzieje się tak ponieważ starczy nam on na lata użytkowania. Jest to jedna z najważniejszych zasad przy urządzaniu ogrodu niewielkim kosztem. Należy zawsze patrzeć nie tylko na wygląd oraz na cenę produktu, ale również na jego jakość i wytrzymałość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*