Jak i czym myć okna?

Jak i czym myć okna?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mycie okien często uważane jest za niewdzięczną pracę. Nie jest to proces szybki, a w sporej części przypadków jego efekty są wyłącznie krótkotrwałe. Niemniej jednak za taki stan rzeczy odpowiada przede wszystkim sposób, w jaki do tej czynności się zabieramy. Dla uzyskania najlepszych wyników zalecane jest mycie raz na miesiąc lub dwa miesiące. Jak się do tego efektywnie zabrać?

3 podstawowe etapy mycia okien

Każde mycie okna powinno składać się z trzech podpunktów: samego mycia, dokładnego wytarcia powierzchni do sucha, a finalnie jej nabłyszczenia. Przed przystąpieniem do działania należy jednak zaopatrzyć się w parę podstawowych produktów, jak: płyn do mycia okien (taki, który nie pozostawia po sobie smug), ręcznik papierowy czy trwałe ściereczki (wielorazowego użytku). Z kolei, zakup kija do mycia okien pozwoli nam na sprawne czyszczenie tych części, których nie jesteśmy w stanie dosięgnąć z naszego poziomu. Przedmiot zdecydowanie warty uwagi i istotnie skracający czas, jaki na czyszczenie musimy poświęcić. 

Natomiast takie akcesoria jak: https://winshop.pl/kategoria-produktu/tradycyjne/wklady-do-myjek/ zwiększą płynność całego procesu mycia. Standardowe wkłady do myjek wykonane są z bawełny i mikrofibry – inne materiały nie tylko utrudniają czyszczenie, ale i mogą przyczynić się do jego małej efektywności. Optymalnym rozmiarem jest wkład o długości 45 cm, choć na rynku dostępny jest zróżnicowany wachlarz tychże produktów (od 25 do nawet 90 cm). Do nabłyszczania okien stosujmy środki, które oparte są w głównej mierze na naturalnych składnikach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*