06 PM | 07 Mar

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Wybierając kolczyki, mało kto zastanawia się czy pasują one do kształtu twarzy. Wybieramy kruszec, z którego są wykonane, kolor i rodzaj kamienia, ewentualnie preferowany rodzaj zapięcia, a to, jaki model wybierzemy, ma duży wpływ na nasz wizerunek. Największe pole do popisu mają panie charakteryzujące się proporcjonalnymi rysami i owalnym kształtem twarzy. Do nich pasuje każdy rodzaj ozdób zakładanych na uszy. Świetnie będą wyglądać duże koła, nausznice, małe kuleczki, jak również wiszące łańcuszki, które możemy znaleźć np. na https://www.shineline.pl/.

Kobiety o szeroko rozstawionych kościach policzkowych i stosunkowo wąskim podbródku powinny decydować się na kolczyki o delikatnych, opływowych kształtach. Zniwelują one ostre rysy i nadadzą proporcji. Osoby o wydatnej żuchwie i szerokim czole muszą zrezygnować z mocnych, geometrycznych kształtów. Lepiej sprawdzą się tu koła lub opływowe kolczyki nadające twarzy delikatności.

Modne wzory pasujące do każdego kształtu twarzy

Niezależnie od tego, czy mamy ostre, wyraźne rysy, czy też nasza buzia jest okrągła, zawsze będą pasowały klasyczne, małe fasony na sztyfcie. Są delikatne, kobiece i świetnie sprawdzą się jako prezent. Np. kolczyki z kryształami Swarovskiego nadadzą się dla miłośniczki kamieni i błyskotek, płaskie formy w postaci różnych kształtów, takich jak misie, domki, motylki lub kotki, będą doskonałym podarunkiem dla małej dziewczynki, jak również dorosłej kobiety mającej do siebie duży dystans. Wybierając odpowiedni wzór dla nas lub prezent dla bliskiej osoby pamiętajmy, by zwrócić uwagę na próbę kruszcu, świadczącą o jego szlachetności.

Napisz odpowiedź bądź skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − 3 =