Jak dbać o włosy? – porady dla początkujących

Jak dbać o włosy? – porady dla początkujących
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma chyba człowieka, który nie marzyłby o posiadaniu pięknej, zdrowej i lśniącej fryzury. Uchodzi ona bowiem za jeden z kluczowych atrybutów atrakcyjnego wyglądu (niezależnie od płci). Głównym elementem dbania o włosy powinno być ich systematyczne podcinanie w profesjonalnym salonie fryzjerskim (minimum raz na kwartał), gdyż gwarantuje to brak problemów z pielęgnacją kosmyków oraz ładne układanie się fryzury. Jeśli np. interesuje nas dobry fryzjer damski Poznań to miasto, gdzie znajdziemy go bez żadnego trudu. 

Umiejętne mycie i czesanie to kluczowy warunek 

Same wizyty u fryzjera oczywiście nie wystarczą do utrzymania włosów w idealnej kondycji czy stanie wizualnym. Niezbędne jest przede wszystkim mycie głowy co kilka dni za pomocą szamponu nie zawierającego szkodliwych detergentów i substancji SLS. Najlepiej, jeśli jest to preparat oparty na naturalnych wyciągach roślinnych. Należy go najpierw nanieść na dłonie, a następnie delikatnymi ruchami wmasowywać w całą głowę, unikając przy tym szorowania i tarcia (ryzyko mechanicznego uszkodzenia pasm). Do osuszania zaleca się używanie wyłącznie miękkiego ręcznika z mikrofibry. Dozwolone jest wykorzystanie automatycznej suszarki, ale trzeba wybrać chłodny nawiew powietrza i trzymać urządzenie z dala od fryzury. Oto pozostałe istotne elementy dbania o włosy:

-regularne olejowanie tłoczonym na zimno i nierafinowanym olejem migdałowym, lnianym, z czarnuszki bądź z pestek winogron (efektem jest wygładzenie pasm i poprawa ich kondycji),

-nakładanie maseczek zawierających proteiny, emolienty i humektanty (związki nawilżające),

-czesanie szczotką z włosiem dzika lub grzebieniem z rzadko rozstawionymi zębami (stopniowo, zaczynając zawsze od dolnych partii).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*