Jak dbać o farbowane włosy?

Jak dbać o farbowane włosy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

La donna e mobile jak powiada stare włoskie powiedzenie. Tyczy się to również wyglądu. Uwielbiamy zmiany wizerunku, eksperymentowanie, modyfikowanie koloru czy kształtu fryzury. Czy jednak częste farbowanie pozostaje bez wpływu na kondycję włosów? Koniecznie przeczytaj jak dbać o włosy gdy ich kolor najchętniej zmieniałabyś równie często jak strój.

Czy włosy farbowane mogą być zdrowe?

Oczywiście, że tak! Warunkiem jest jednak odpowiednia pielęgnacja. Farby, których użyjesz powinny być wysokiej jakości, delikatne i zawierać naturalne składniki. Nie ma tu miejsca na parabeny, silikony czy metale ciężkie. Uważnie czytaj skład produktów do koloryzacji – chodzi wszak o Twoje zdrowie. Gdy masz już na głowie wymarzony kolor trzeba go odpowiednio pielęgnować. Używaj szamponów i odżywek przeznaczonych specjalnie do włosów farbowanych. Produkty dedykowane włosom farbowanym zawierają składniki dzięki którym kolor utrzyma się dłużej i nie straci na wyrazistości. Ciekawostka: im bardziej gorąca woda tym szybciej blaknie kolor. Płucz głowę letnią lub lekko ciepłą wodą. Nie wysuszaj włosów. Staraj się ograniczyć używanie lokówki czy suszarki. Im zdrowsze włosy tym dłużej utrzyma się kolor. Stosuj raz w tygodniu profesjonalną maskę do włosów. Korzystaj też z serum. Dobre produkty nawilżą i odżywią włosy. Właściwa pielęgnacja to więcej niż połowa sukcesu.

Co w przypadku, gdy po koloryzacji okazuje się, że kolor nie spełnia Twoich oczekiwań a patrzenie w lustro przyprawia o rozpacz? Co zrobić gdy kolor jest zbyt ciemny? Bez paniki – dekoloryzacja uratuje sytuację. Nie wykonuj jej nigdy sama ponieważ to wymagający zabieg. Jest wiele profesjonalnych salonów oferujących prawidłowe usunięcie sztucznych barwników. Tylko w profesjonalnym salonie i wykonana przez doświadczonego fryzjera, może być wykonywana dekoloryzacja włosów Poznań jest idealną lokalizacją. Otrzymasz wtedy nie tylko właściwy efekt kolorystyczny, ale i o odpowiednią pielęgnację. Potem już możesz cieszyć się dowoli nowym wizerunkiem i zdrowymi włosami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*