Jak czyścić kabinę prysznicową? Skuteczne sposoby na kamień i osad

Jak czyścić kabinę prysznicową? Skuteczne sposoby na kamień i osad
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kabina prysznicowa może być źródłem wielu bakterii i wirusów, dlatego trzeba postarać się o jej dokładne czyszczenie. Bardzo często problemem jest również kamień oraz osad. Jakie metody są najlepsze, jeśli chodzi o czyszczenie kabin z różnych materiałów? 

Domowe sposoby

Nie trzeba wcale kupować zaawansowanych środków, żeby poradzić sobie z kamieniem czy osadem. Czasami wystarczy parę domowych składników. Kabiny z powłoką hydrofobową lub też brodziki akrylowe, można przeczyścić mieszaniną octu z mydłem. Wystarczy je zmieszać w proporcji 1:1 i nanieść na skamieniałą powierzchnię. Do czyszczenia często używa się też kwasku cytrynowego. Sekretnym składnikiem gospodyń domowych jest również białe wino, które świetnie radzi sobie z osadem. 

Zaawansowane środki

W przypadku, gdy domowe składniki nie działają warto zaopatrzyć się w zaawansowane środki. W przypadku detergentów najlepiej używać środków pozbawionych mikrogranulek. Warto stosować łagodne mleczka, które nie pozostawią na białych powierzchniach brzydkich śladów. Wiele osób stosuje też spraye do mycia szyb. Należy również używać specjalnych gąbek z mikrofibry lub ściągaczy do wody. Znacznie ułatwiają one pracę, a przy okazji lepiej wcierają wspomniane wyżej środki. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*