Jak często sprawdzać auto u mechanika?

Jak często sprawdzać auto u mechanika?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Standardowy scenariusz – awaria, któregoś z podzespołów, gorączkowe poszukiwanie numeru do zaufanego mechanika, później długi czas oczekiwania na naprawę i wylane łzy nad wystawionym rachunkiem. Jednak czy tak musi być za każdym razem? Niekoniecznie. Okresowe przeglądy naszego samochodu warto wykonywać nie tylko co roku na stacji diagnostycznej.

Dlaczego tak boimy się mechanika?

Z reguły obawiamy się wizyty w warsztacie samochodowym głównie z jednego powodu – zawsze znajdzie się coś do naprawy. To przekonanie głównie pojawia się u osób, które rzeczywiście oddają samochód do warsztatu tylko w sytuacji awarii lub naprawiają auta najtańszym kosztem, co w efekcie nieuchronnie prowadzi do szybkiego zużywania się wymienionych lub naprawionych elementów albo innych podzespołów. Ci, którzy chcą zaoszczędzić również niejednokrotnie tracą podwójnie.

Pozornie proste czynności mogą przysporzyć nam sporo problemów w przypadku braku fachowego podejścia. I tak na przykład samodzielna wymiana świec może zakończyć się nieoczekiwaną porażką, a mało kto wie jak i może w domowych warunkach wykręcić złamaną świecę żarową bądź świecę zapłonową z wyrwanym gwintem. 

Jeżeli tak, to jak często?

To, jak często powinniśmy odwiedzać naszego mechanika celem diagnostyki auta, zależy w głównej mierze od stopnia, w jakim eksploatujemy nasz środek lokomocji. Z reguły warto jednak przekazać samochód raz w roku na wymianę niezbędnych płynów oraz filtrów, drugi raz celem szybkiego sprawdzenia czy wszystko jest na swoim miejscu, jak zachowuje się zawieszenie oraz pobieżne sprawdzenie pracy silnika. Brak jakichkolwiek wizyt w warsztacie może później skutkować dużymi problemami w wymianie zużywających się podzespołów.

Dobrym przykładem są starsze auta, w których często opór stawiają tarcze hamulcowe, czy niszczejąca instalacja elektryczna, która pozostawiona bez nadzoru, po pewnym czasie sprawia trudne w zdiagnozowaniu problemu.  Na szczęście jest wielu specjalistów, którzy zajmują się skomplikowanymi naprawami, takimi jak wyciąganie zapieczonych wtryskiwiczy, o czym więcej można przeczytać na http://urwana-swieca-zarowa.com.pl/oferta/wyciaganie-zapieczonych-wtryskiwaczy/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*