Jak być bardziej eko? Dbaj o środowisko!

Jak być bardziej eko? Dbaj o środowisko!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje tak wiele sposobów, aby być bardziej ekologicznym – wystarczy tylko poszukać! Najlepiej zacząć od małych kroków w kierunku bardziej ekologicznego stylu życia. Poniżej przedstawiono kilka prostych sposobów, dzięki którym możesz przyczynić się do ochrony środowiska.

Mycie samochodu

Mycie samochodu to świetny sposób, aby samochód wyglądał świetnie. Ale może to być szkodliwe dla środowiska. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać najlepszą możliwą czystość, a jednocześnie będą przyjazne dla środowiska:

  • Wybieraj wysokiej jakości mydła w płynie do mycia samochodu. Nie używaj mydła ani detergentu z kuchni, ponieważ produkty te zawierają fosforany, które szkodzą jeziorom i strumieniom. Zamiast tego używaj produktów przeznaczonych do mycia samochodów osobowych lub ciężarowych.
  • Jeśli to możliwe, myj w cieniu. Zmniejszy to parowanie wody, co pomoże ograniczyć spływy i zanieczyszczenia z kanalizacji burzowej.
  • Pozwól pojazdowi wyschnąć po umyciu, aby wszelkie pozostałości produktu wyschły, zanim zostaną zmyte przez spływy deszczowe lub inne źródła zanieczyszczenia wody, takie jak podziemne źródła i systemy septyczne.

Segregacja śmieci

Segregacja śmieci to najskuteczniejszy sposób na zmniejszenie ilości odpadów stałych i uniknięcie zanieczyszczenia zbiorników wodnych. Pomaga również określić, które materiały mogą zostać poddane recyklingowi lub kompostowaniu, a także zidentyfikować przedmioty, które należy wyrzucić. Segregacja śmieci odbywa się zazwyczaj w domu, ale może być również wykonywana przez firmy odbierające odpady. Materiały, które mogą być kompostowane to organiczne odpady kuchenne; liście, gałązki i ścięta trawa z ogrodu; resztki żywności z restauracji i rynków; ręczniki papierowe używane w gospodarstwach domowych lub biurach; a nawet martwe liście z drzew.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*