Jadalnia w drewnie – kilka pomysłów na rustykalny wystrój kuchni czy salonu

Jadalnia w drewnie – kilka pomysłów na rustykalny wystrój kuchni czy salonu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl rustykalny to powrót do korzeni. Tradycyjne rozwiązania sprawiają, że pomieszczenia stają się bardziej przytulne i zyskują oryginalny klimat. Wystarczy zadbać o kilka kluczowych czynników, by nasze wnętrze przypominało prostą, wiejską posiadłość. Okazuje się, że można to osiągnąć mieszkając nawet w centrum wielkiego miasta.

Stylowy stół

Urządzając jadalnię, bez względu na to, czy stanowi ona część salonu, czy kuchni, musimy skupić się na wyborze jej najważniejszego elementu – stołu. Styl rustykalny wyróżnia się szerokim zastosowaniem drewna. Dawniej w wiejskich domach stół był sercem całego gospodarstwa. Stół mógł być prosty, ale musiał przetrwać co najmniej kilka pokoleń. Jeśli dziś chcielibyśmy urządzić jadalnię w rustykalnym stylu, musielibyśmy wybrać mebel, który nie wygląda na doskonały. Wszelkie spękania materiału, naturalny układ słojów, czy nawet ślady użytkowania będą przemawiać za jego wiarygodnością.

W tradycyjnych sklepach znalezienie podobnego stołu może się okazać dużym wyzwaniem. Właściwszym miejscem poszukiwań będzie Internet, gdzie znajdziemy oferty firm wykonujących indywidualne zamówienia klientów. Warto w takim wypadku zainteresować się ofertami z kategorii: stoły Tarnów, które mogą okazać się pomocne w poszukiwaniach idealnego mebla do naszej jadalni.

Babciny kredens

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, urządzając jadalnię w stylu rustykalnym, jest solidny kredens. Mebel idealnie nadaje się do przechowywanie zastawy stołowej i przy okazji podkreśla charakter naszego wnętrza. Klasyczny kredens również powinien zostać wykonany z drewna z zachowaniem prostej formy i bez zbędnych dekoracji. Najlepiej w tej kwestii skontaktować się ze specjalistami, którzy zajmują się wykonywaniem mebli zgodnie z życzeniem klienta.

Świetnym przykładem jest firma Saturn, z której ofertą można zapoznać się na stronie internetowej https://www.saturn-tarnow.pl. Podkreśleniem rustykalnego klimatu będą również wszelkie akcesoria kuchenne, w tym gliniane naczynia i blaszane garnki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*