Ile trwa kurs pierwszej pomocy?

Ile trwa kurs pierwszej pomocy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Standardowy kurs pierwszej pomocy jest prowadzony dla grupy osób w tym samym czasie przez jednego instruktora. Instruktor wyjaśni, jak udzielić pierwszej pomocy, a następnie pokaże, jak to zrobić. Po tym, zostaniesz przetestowany z tego, czego się nauczyłeś, aby otrzymać certyfikat.

Ile trwa kurs?

Długość kursu pierwszej pomocy zależy od tego, jaki rodzaj certyfikatu chcesz uzyskać. Najczęściej spotykanym typem jest Standardowy Certyfikat Pierwszej Pomocy, który jest ważny przez 3 lata i trwa jeden dzień. Niektóre kursy mogą obejmować ćwiczenia praktyczne, dzięki czemu można naprawdę nauczyć się, jak prawidłowo wykonywać procedury pierwszej pomocy.

Inne kursy mogą być krótsze lub trwać dłużej w zależności od dostawcy i kwalifikacji, którą wybierzesz. Na przykład standardowy kurs pierwszej pomocy Brytyjskiego Czerwonego Krzyża trwa niewiele ponad godzinę, ale daje certyfikat ważny przez trzy lata. Ten sam organizator oferuje kurs pierwszej pomocy w nagłych wypadkach w miejscu pracy, który trwa dwa dni i wymaga odbycia nadzorowanej praktyki.

Rozszerzony kurs pierwszej pomocy trwa 5-6 dni i pozwala uczestnikom zdobyć pełny certyfikat ALS. Ten rodzaj szkolenia przeznaczony jest dla osób pracujących w branżach takich jak pogotowie ratunkowe czy straż pożarna, które mają bardziej zaawansowane wymagania co do poziomu wyszkolenia swoich pracowników. Minimalny wiek wymagany na kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy Poznań to 18 lat, chociaż mogą być pewne wyjątki w zależności od obszaru, w którym się znajdujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*