Hala stalowa kontra hala aluminiowa

Hala stalowa kontra hala aluminiowa
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dostępne na rynku hale namiotowe dzielą się na stalowe i aluminiowe. Każda z nich posiada kilka wyróżniających cech mających wpływ na konkretny wybór. Jednak zanim transakcja dojdzie do skutku, warto prześledzić podstawowe różnice pomiędzy halą stalową a aluminiową.

  1. Hala stalowa wymaga wykonania fundamentów, natomiast aluminiowa może zostać posadowiona bezpośrednio na utwardzonej i wypoziomowanej powierzchni.
  2. Montaż hali stalowej o powierzchni 100 mkw wymaga przeciętnie kilku tygodni, podczas gdy montaż hali aluminiowej trwa ok. 24 godzin, czasem kilka dni.
  3. Hala stalowa może funkcjonować nawet kilkadziesiąt lat, pod warunkiem, że obecny w konstrukcji cynk nie ulegnie uszkodzeniu lub korozji. Natomiast hala aluminiowa z natury rzeczy jest odporna na korozję, dzięki temu już z założenia jej okres żywotności jest jeszcze dłuższy.
  4. Hale stalowe są bardziej wytrzymałe (przy użyciu tych samych profili) na działanie temperatury oraz wszelkiego rodzaju skrajne warunki atmosferyczne. Są bardziej odporne i wytrzymałe na obciążenia spowodowane zalegającą warstwą śniegu oraz są odporniejsze na działanie silnych podmuchów wiatru. Konstrukcje stalowe charakteryzują się niewielkim ciężarem własnym, dzięki czemu są odporniejsze na działanie różnego rodzaju sił dynamicznych.
  5. Hale stalowe można łatwo dostosować do rodzaju prowadzonej w nich działalności poprzez sprawne zwiększenie czy zmniejszenie powierzchni .
  6. Hale stalowe są przeciętnie o 30 do 40% tańsze niż hale aluminiowe. Cena stali jest niższa w stosunku do cen aluminium.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Kacper 12.12.2017

    Super artykuł, bardzo przydatny, pozdrawiam