Gdzie w Krakowie można oddać swój uszkodzony smartfon?

Gdzie w Krakowie można oddać swój uszkodzony smartfon?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2018 roku prawie 48% osób w wieku 16-24 lata i aż ponad 60% osób w wieku 25-34 lata korzysta ze smartfona celem zamawiania towarów i usług. Jednak, jak powszechnie wiadomo, urządzenia te często się psują, a wtedy to my potrzebujemy zamówić usługę naprawy. Gdzie oddać swój smartfon, by mieć pewność, że serwis zajmie się nim z największą troską, a najlepiej przy niewysokim koszcie?

Najczęstsze rodzaje usterek

Uszkodzenia mechaniczne – czyli spowodowane siłą zewnętrzną. Każdy upadek smartfona to ryzyko nie tylko rozbicia jego ekranu lecz także uszkodzenia jego wewnętrznych struktur. Stosowanie coraz to cieńszych materiałów do produkcji smartfonów, by prześcignąć konkurencję na rynku wydając nowy, jeszcze bardziej poręczny model telefonu, powoduje iż są one mniej trwałe. Jeśli jednak podejmiemy decyzję o naprawie, ekran jest częścią stosunkowo łatwą do wymiany. 

Kolejny rodzaj uszkodzeń mechanicznych to jego zalanie. Większość modeli posiada wewnątrz obudowy papierowy pasek, który po kontakcie z wilgocią zmienia kolor. Dzięki temu każdy serwisant będzie miał pewność, że ma do czynienia z zawilgoceniem telefonu. Najczęściej dochodzi do tego podczas korzystania ze smartfona w łazience lub na deszczu. Może być to spowodowane także nagłą zmianą temperatury otoczenia. Podobnie jak okulary, po wejściu z zimnego otoczenia do ciepłego pomieszczenia, telefon może wewnątrz zaparować. 

Niska temperatura może także skrócić żywotność baterii. Długotrwałe działanie mrozu prowadzi do zmniejszania pojemności ogniw, a co za tym idzie uszkodzenie akumulatora. W większości nowych modeli wymiana baterii to skomplikowany proces, który wymaga skorzystania z usługi serwisu i raczej niemożliwe jest wykonanie go samemu. Dobrze jest wybrać serwis Apple Kraków, który oferuje oryginalne części zamienne. Części nieoryginalne mogą z kolei bardziej zaszkodzić niż pomóc. 

Używanie nieoryginalnej ładowarki także może uszkodzić układy odpowiedzialne za ładowanie urządzenia. Nawet jednorazowe użycie może być tego przyczyną, a nawet doprowadzić do zwarcia.

Wybór odpowiedzialnego serwisu

W Krakowie istnieje mnóstwo serwisów naprawy telefonów. Przed wyborem najlepszego należy dowiedzieć się, czy serwis taki jest w stanie zagwarantować nam możliwość reklamacji usługi naprawy. Warto wziąć pod uwagę czy posiada on oryginalne części pochodzące od producenta modelu naszego telefonu. Jeśli chodzi o cenę, nie warto oszczędzać na naprawie, jeśli chcemy korzystać z naszego smartfona jak najdłużej. Przykładowy cennik możemy znaleźć na stronie https://iclinica.pl/.

Możemy także skorzystać z internetowej rozmowy z konsultantem celem wstępnej diagnozy naszego problemu. Naprawa wysyłkowa to kolejna zaleta, jeśli jesteśmy zbyt zapracowani, by wybrać się do punktu serwisowego osobiście. Warto rozeznać się także w opiniach klientów, którzy mieli już do czynienia z danym serwisem. Łatwo można zasięgnąć ich w internecie, na stronach danych firm lub forach internetowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*