Ekologiczne sposoby na oświetlenie firmy

Ekologiczne sposoby na oświetlenie firmy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obniżanie zużycia energii elektrycznej to w dzisiejszym świecie nie tylko dbanie o finanse, ale również o środowisko naturalne. Gospodarka energetyczna Polski wciąż oparta jest przede wszystkim na węglu kamiennym, którego spalanie produkuje wiele szkodliwych substancji, emitowanych do atmosfery z kominów elektrowni. Dlatego każde zmniejszenie zużycia prądu przyczynia się bezpośrednio do zmniejszenia tego szkodliwego wpływu na nasz ekosystem. Sprawdźmy skąd firma może czerpać energię na oświetlenie pomieszczeń biurowych i nie tylko.

Własne źródło zasilania

By zmniejszyć zużycie energii, rachunki za prąd i jednocześnie być ekologicznym, warto wykorzystać tak zwaną zieloną energię. Mowa między innymi o sile wiatru oraz promieni słonecznych. By wykorzystać te drugie, na dachu można zamontować moduły fotowoltaiczne. Instalacje takie wykonuje dziś wiele niezależnych przedsiębiorstw, na przykład poniższe: https://www.luneos.pl/pvaas/. Dzięki instalacji tego typu jesteśmy nie tylko przyjaźni dla środowiska i mniej płacimy za prąd, ale zyskujemy także niezależność energetyczną, przynajmniej do pewnego stopnia.

Zmniejszamy pobór mocy

Wraz ze stosowaniem własnych, ekologicznych źródeł prądu, warto zmniejszyć też jego zużycie. To jest już bardzo proste, wystarczy wymienić całe oświetlenie w firmowych budynkach na diodowe. Możemy tutaj skorzystać z dopłat rządowych lub unijnych, które przewidują finansowanie oświetlenia LED dla firm. By postarać się o tą dotację należy zadeklarować wymianę wszystkich źródeł światła, zarówno w biurach jak i na zewnątrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*