Dlaczego warto zdecydować się na długotrwały wynajem samochodu?

Dlaczego warto zdecydować się na długotrwały wynajem samochodu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Długoterminowy wynajem samochodów cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem klientów. Najczęściej korzystają z niego firmy, szczególnie te, które muszą mieć w swojej działalności przynajmniej kilka pojazdów, a zależy im na oszczędnościach. Dzięki wynajmowi, tych realnych oszczędności, które nie obciążają firmowego budżetu, jest naprawdę wiele! Przeliczenie wydatków pokazuje też często, że najem może opłacać się bardziej niż zakup.

Korzyści wynajmu długoterminowego

O głównych zaletach wynajmu długoterminowego można w szczegółach poczytać na stronach firm, które takim najmem się zajmują. Dla przykładu może to być firma https://www.best-rent.pl/wynajem-dlugoterminowy-warszawa-samochodu/, która od lat wynajmująca w ten sposób pojazdy. Każde z takich przedsiębiorstw ma dla klientów nieco inną ofertę, ale główne korzyści są takie same. Najem długoterminowy nie obciąża zdolności kredytowej firmy, ani jej właściciela, nie wymaga opłaty wstępnej (co np. w opcji leasingu jest konieczne!) i nie zmusza najemcy do płacenia za ubezpieczenie. Wszystkie te koszty pokrywa firma wynajmująca.

Kolejną zaletą jest fakt, że nie trzeba przy nim płacić za żadne naprawy auta, serwis, roczny przegląd, wymianę opon czy zakup nowych. Rata wynajmu wliczana jest natomiast w koszty prowadzenia działalności, a więc pozwala zmniejszyć wysokość płaconego podatku. Oczywiście z takiej formy pozyskania pojazdu mogą korzystać zarówno firmy, jak i osoby prywatne. W każdym z tych przypadków korzyści są takie same i pozwalają na posiadanie auta, za które płaci się wyłącznie ratę, bez dodatków kosztów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*