Drukarki Canon kontra Lexmark

Drukarki Canon kontra Lexmark
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Canon i Lexmark to marki dobrze znane niemal wszystkim, którzy kiedykolwiek korzystali z drukarek. Pierwsza z wymienionych firm jest japońską korporacją, specjalizującą się w produkcji aparatów fotograficznych, kamer, a także drukarek. Założone w 1933 roku przedsiębiorstwo jest jednym z najbardziej cenionych i producentów sprzętu zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Zakres działalności amerykańskiej firmy Lexmark jest znacznie mniejszy. Przedsiębiorstwo to specjalizuje się głównie w produkcji urządzeń do skanowania i druku.

Porównując drukarki Canon i Lexmark należy przede wszystkim zwrócić uwagę na grupę docelową, do której skierowany jest sprzęt. Canon oferuje swoje drukarki głównie klientom indywidualnym oraz małym firmom i fotolabom. Lexmark natomiast skupia się na produkcji profesjonalnych drukarek przeznaczonych dla małych firm oraz dużych korporacji. Jeżeli więc ktoś szuka nowoczesnych i ekonomicznych drukarek atramentowych przeznaczonych do użytku domowego, będzie mógł skorzystać tylko z produktów Canon. Lexmark zajmował się produkcją tego rodzaju sprzętu do 2012 roku. Wtedy to zadecydowano o wycofaniu się z rynku drukarek atramentowych i sprzedaż technologii ich produkcji firmie Funai.

Wśród produktów Canon przeznaczonych do użytku domowego największą popularnością cieszy się model Pixma iP2850. Urządzenie to pomimo niskiej ceny oferuje przyzwoitą jakość druku, a dodatkowo umożliwia drukowanie zdjęć. Flagowym produktem firmy Lexmark jest natomiast seria drukarek CX860, która wygrywa w wielu rankingach przeprowadzanych przez niezależne instytuty badawcze. Produkty tej serii charakteryzuje przede wszystkim duża wydajność tonera i czterordzeniowy procesor wpływający na szybkość wydruku. Jeśli chodzi o produkty skierowane do tych samych odbiorców, czyli niewielkie drukarki do małych biur, to w rankingach nieco lepiej prezentują się produkty Lexmark. Modele MS415dn oraz CS417dn są oceniane lepiej od najwyższej sklasyfikowanej drukarki Canon LBP611Cn.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*