09 AM | 02 maja

Drukarki Canon kontra Lexmark

Canon i Lexmark to marki dobrze znane niemal wszystkim, którzy kiedykolwiek korzystali z drukarek. Pierwsza z wymienionych firm jest japońską korporacją, specjalizującą się w produkcji aparatów fotograficznych, kamer, a także drukarek. Założone w 1933 roku przedsiębiorstwo jest jednym z najbardziej cenionych i producentów sprzętu zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Zakres działalności amerykańskiej firmy Lexmark jest znacznie mniejszy. Przedsiębiorstwo to specjalizuje się głównie w produkcji urządzeń do skanowania i druku.

Porównując drukarki Canon i Lexmark należy przede wszystkim zwrócić uwagę na grupę docelową, do której skierowany jest sprzęt. Canon oferuje swoje drukarki głównie klientom indywidualnym oraz małym firmom i fotolabom. Lexmark natomiast skupia się na produkcji profesjonalnych drukarek przeznaczonych dla małych firm oraz dużych korporacji. Jeżeli więc ktoś szuka nowoczesnych i ekonomicznych drukarek atramentowych przeznaczonych do użytku domowego, będzie mógł skorzystać tylko z produktów Canon. Lexmark zajmował się produkcją tego rodzaju sprzętu do 2012 roku. Wtedy to zadecydowano o wycofaniu się z rynku drukarek atramentowych i sprzedaż technologii ich produkcji firmie Funai.

Wśród produktów Canon przeznaczonych do użytku domowego największą popularnością cieszy się model Pixma iP2850. Urządzenie to pomimo niskiej ceny oferuje przyzwoitą jakość druku, a dodatkowo umożliwia drukowanie zdjęć. Flagowym produktem firmy Lexmark jest natomiast seria drukarek CX860, która wygrywa w wielu rankingach przeprowadzanych przez niezależne instytuty badawcze. Produkty tej serii charakteryzuje przede wszystkim duża wydajność tonera i czterordzeniowy procesor wpływający na szybkość wydruku. Jeśli chodzi o produkty skierowane do tych samych odbiorców, czyli niewielkie drukarki do małych biur, to w rankingach nieco lepiej prezentują się produkty Lexmark. Modele MS415dn oraz CS417dn są oceniane lepiej od najwyższej sklasyfikowanej drukarki Canon LBP611Cn.

Napisz odpowiedź bądź skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 11 =