Do czego są przeznaczone szklane pipety?

Do czego są przeznaczone szklane pipety?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pipety szklane są niezbędnym narzędziem w pracy laboratoryjnej. Pipety szklane są używane do wszelkiego rodzaju przenoszenia cieczy, w tym roztworów, zawiesin i koloidów. Najczęstszym zastosowaniem pipet szklanych są laboratoria.

Z czego są wykonane?

Pipety szklane są wykonane ze szkła i mają długi, cienki trzon z bańką na jednym końcu, która mieści próbkę. Trzon zawiera w środku powietrze i ciecz. Kiedy ssiesz bańkę pipety, powietrze jest z niej wyciągane i zastępowane większą ilością cieczy, co powoduje, że próbka jest zasysana do bańki na drugim końcu.

Do czego przeznaczone są pipety szklane?

Pipety szklane są przeznaczone do przechowywania małych ilości cieczy lub gazu w wąskim kanale. Pozwala to użytkownikowi na pobranie precyzyjnej ilości płynu z większego pojemnika lub rurki. Są one również używane do przenoszenia cieczy z jednego pojemnika do drugiego. Są one dostępne w wielu różnych rozmiarach i konfiguracjach, a niektóre mają wiele końcówek, które można wymieniać w zależności od zastosowania.

Jak działają pipety szklane?

Szklane pipety składają się z dwóch głównych części: długiego trzonu i bańki na jednym końcu, która mieści próbkę. Trzonek zawiera wewnątrz powietrze oraz pewną ilość cieczy. Kiedy ssiesz bańkę pipety, powietrze jest wyciągane z bańki i zastępowane większą ilością cieczy, co powoduje zasysanie próbki do bańki na drugim końcu. Następnie należy zwolnić uchwyt na bańce i wypuścić resztki cieczy z jej wnętrza, po czym umieścić ją z powrotem w pojemniku do przechowywania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*