Dlaczego warto zainwestować w zasilacz awaryjny dla swojej firmy?

Dlaczego warto zainwestować w zasilacz awaryjny dla swojej firmy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie w niemal każdej firmie wykorzystuje się komputery i inne nowoczesne urządzenia peryferyjne. Działają one w oparciu o zasilanie z sieci energetycznej, która niestety czasami zawodzi, ulegając poważnej awarii, a tym samym nie dostarczając prądu przez dłuższy okres. Z tego względu warto zawsze posiadać w siedzibie specjalny zasilacz awaryjny UPS. Wyjątkowo funkcjonalne modele znajdziemy w szerokiej ofercie tego sklepu internetowego: https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/zasilacze-komputerowe-ups-c-163.html.

Gwarancja braku przestoju i utraty pieniędzy

Standardowy zasilacz awaryjny składa się z wytrzymałej obudowy, akumulatora gromadzącego energię, falownika odpowiedzialnego za dostarczanie prądu do wybranego odbiornika, prostownika, a także układu obejścia. Co istotne, jest on w stanie bez problemu przejąć rolę tradycyjnych gniazd wyjściowych, skutecznie podtrzymując zasilanie w przypadku długotrwałego wahania napięcia. Jednocześnie gwarantuje wszystkim podłączonym sprzętom optymalną ochronę przed nagłym przeciążeniem skutkującym zniszczeniem podzespołów wewnętrznych.

Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzi się model line-interactive o mocy co najmniej 700 VA, który efektywnie podtrzyma zasilanie zarówno w komputerze stacjonarnym, jak i drukarce, skanerze czy niszczarce. Jeśli jednak dobrego zabezpieczenia wymagają serwery, to zdecydowanie lepszym wyborem okaże się zaawansowany model typu on-line o mocy 1500 VA (koniecznie z dedykowanym oprogramowaniem oraz akumulatorem o ponadprzeciętnie długim czasie działania).

Istotną zaletą posiadania zasilacza w firmie jest to, że zabezpiecza nas przed przypadkową utratą efektów dotychczasowej pracy i bardzo kosztownym przestojem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*