Czym się kierować przy wyborze pościeli?

Czym się kierować przy wyborze pościeli?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Producenci pościeli prześcigają się w proponowaniu coraz to modniejszych i atrakcyjniejszych propozycji; bez trudu znajdziemy więc komplety z ulubionym motywem, postaciami komiksowymi czy nawet reprodukcjami prac znanych malarzy. Takie bogactwo może zawrócić w głowie, dlatego, zanim odwiedzimy sklep, określmy, jakiej pościeli dokładnie poszukujemy. Pozwoli to nam uniknąć nietrafionych zakupów, będących wynikiem decyzji podjętych pod wpływem chwili.

Najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed zakupami

Na początku musimy doprecyzować, jakiego rozmiaru pościeli potrzebujemy. Czasem trudno oprzeć się pięknemu, niespotykanemu kompletowi pościeli; jeśli jednak poszewki są za duże, należy poważnie zastanowić się nad tym, czy ten zakup się opłaca. Przykładowo, pościel 200×220 należy zakupić, jeśli posiadamy poduszki i kołdrę właśnie w takim rozmiarze. Zbyt duża poszewka i kołdra szybko spowodują naszą irytację, a przeróbki krawieckie to dodatkowy koszt.

Niebagatelną rolę odgrywa również materiał. Warto zrobić rzetelny research i sprawdzić poszczególne tkaniny pod kątem przepuszczalności powietrza, delikatności dla skóry oraz pielęgnacji. Podczas zakupów zwracajmy uwagę nie tylko na skład pościeli, ale też na dane dotyczące składu poduszek i kołder. W dobrym sklepie takie informacje powinny być przedstawione czytelnie tak jak np. tu: https://nyks.pl/koldry/180×200. Zwróćmy też uwagę na kolor. Jeśli mamy problemy ze snem, czerwień, żółcień i pomarańcz mogą nas niepotrzebnie pobudzać. Za uspokajające kolory uznaje się niebieski, zielony i fioletowy. Ta, pozornie nie znacząca kwestia, może mocno wpłynąć na nasze samopoczucie przed zaśnięciem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*