Czym jest plomba i jak może się przysłużyć do zachowania większego bezpieczeństwa naszych rzeczy?

Czym jest plomba i jak może się przysłużyć do zachowania większego bezpieczeństwa naszych rzeczy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie przedmiotów i obiektów przed dostępem osób trzecich. Jednym z najlepszych i najczęściej stosowanych jest plomba. Jeszcze do niedawna stosowano głównie zabezpieczenia ołowiane. Obecnie coraz częściej wykorzystywane są plomby z tworzyw sztucznych. 

Plomba jako dodatkowe zabezpieczenie

Podstawowym zadaniem plomby jest wskazanie prób ingerencji w zabezpieczone mienie. Jej zastosowanie pozwala na szybkie wykrycie kradzieży bądź próby grabieży i ustalenie sprawców zdarzenia. Tego rodzaju sprzęt wykorzystuje się m.in. podczas transportu ładunków. Odbiorca zabezpieczonej przesyłki widząc nienaruszoną plombę, może mieć pewność, że ładunek nie był otwierany podczas przewożenia. Plomba stosowana jest powszechnie w magazynach, nakłada się ją również na różnego rodzaju urządzenia pomiarowe, takie jak liczniki elektryczne.

Rodzaje stosowanych plomb

Dawniej największą popularnością cieszyły się plomby ołowiane. Do ich założenia niezbędne było użycie plombownicy. Ze względu na szkodliwość ołowiu, obecnie coraz częściej stosuje się produkty z tworzyw sztucznych. Plomba plastikowa dostępna jest w różnych kolorach i kształtach dostosowanych do potrzeb użytkownika. Do jej zaciągania nie trzeba używać żadnych narzędzi. Aplikacja według numeracji pozwala na dokładną ewidencją stosowanych zabezpieczeń. Nowoczesne produkty oferowane przez renomowanych producentów posiadają stosowne certyfikaty potwierdzające ich jakość. Produkty te znajdują szerokie zastosowanie i są wykorzystywane m.in. przez przedstawicieli branży finansowej, transportowej i logistycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*