Co ma wpływ na dobry stan sierści psa?

Co ma wpływ na dobry stan sierści psa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sierść u psa spełnia szereg bardzo ważnych funkcji, a przede wszystkim chroni jego skórę przed urazami i uszkodzeniami. Zabezpiecza także przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych i świetnie chłodzi latem, a grzeje czworonoga zimą. W zależności od rasy sierść u psa może znacząco się różnić. W każdym jednak przypadku musi być odpowiednio pielęgnowana.

Jak pielęgnować psią sierść?

Psia sierść, podobnie jak ludzie włosy rośnie w kilku fazach. Ostatnim etapem wzrostu jest obumieranie pojedynczych włosków, które usuwane są z mieszka. Proces ten nazywany jest linieniem i jest on szczególnie nasilony latem oraz jesienią. Podstawą właściwej pielęgnacji psa są regularne kąpiele. Do tego celu konieczne jest używanie szamponów odpowiednich do wieku psa oraz rodzaju posiadanej sierści. W przypadku pupili, którzy posiadają długą i gęstą sierść dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie odżywek. Bardzo ważne jest także wyczesywanie czworonoga, które pozwala pozbyć się martwych włosów.

Bardzo dobrym pomysłem jest podawanie pupilowi witamin i suplementów diety, które wpłyną nie tylko na piękny wygląd sierści, ale także na ogólną kondycję i zdrowie. Szczególnie polecane są preparaty zawierające w swoim składzie biotynę, aminokwasy oraz cynk. Duży wybór najlepszej jakości suplementów i witamin można znaleźć na stronie https://petcentrum.pl/. Dostępne są one zarówno w formie tradycyjnych tabletek, a także płynnej. Warto pamiętać, że znaczące pogorszenie się jakości sierści u psa może być oznaką choroby lub pasożytów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*