Badanie techniczne samochodu – jakie elementy są sprawdzane?

Badanie techniczne samochodu – jakie elementy są sprawdzane?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badanie techniczne samochodu przeprowadzane jest przez uprawnioną stację kontroli. Obejmuje ono kontrolę przydatności pojazdu do ruchu drogowego i potwierdza, że wszystkie wymagane dokumenty są w porządku.

Badanie polega na sprawdzeniu, czy wszystkie urządzenia są sprawne i czy nic nie wymaga naprawy lub wymiany. Obejmuje również kontrolę hamulców, opon i świateł samochodu. Wszystkie te elementy są sprawdzane pod kątem ich funkcji istotnych dla bezpieczeństwa. Badanie sprawdza również, czy wszystkie kontrole zostały wykonane prawidłowo przez producenta lub importera oraz czy ewentualne modyfikacje zostały później wykonane prawidłowo.

Poniżej przedstawiono niektóre z elementów, które zostaną sprawdzone podczas badania technicznego:

Olej silnikowy 

Jest to jedna z najważniejszych części Twojego samochodu, dlatego należy ją regularnie sprawdzać. Smaruje on silnik i zapobiega jego przegrzaniu. Należy również regularnie sprawdzać poziom oleju, ponieważ wraz z użytkowaniem obniża się.

Płyn chłodzący silnik 

To kolejny ważny element silnika Twojego samochodu, ponieważ utrzymuje on niską temperaturę poprzez pochłanianie ciepła wytwarzanego w wyniku tarcia pomiędzy ruchomymi częściami wewnątrz silnika. Jeśli zauważysz wzrost temperatury podczas jazdy, może to oznaczać, że coś jest nie tak z układem chłodzenia.

Płyn hamulcowy 

Płyn hamulcowy pomaga zatrzymać pojazd, gdy naciskasz na pedał hamulca.

Jeśli zbliża się termin konieczności wykonania kolejnego badania, to sprawdź stronę: http://www.prostauto.pl/stacja-kontroli-pojazdow.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*