Aromaty do e-papierosów – do czego służą?

Aromaty do e-papierosów – do czego służą?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elektroniczne papierosy, czyli e-papierosy, są dostępne od lat. Są one popularną alternatywą dla palenia tradycyjnych papierosów. Wykorzystują zasilany bateriami element grzewczy (zwany atomizerem), który odparowuje płynną nikotynę do postaci wdychanego aerozolu.

Do czego służą aromaty w e-papierosie?

Aromaty do e-papierosów mają dwojaki cel: po pierwsze zwiększają atrakcyjność produktu dla młodych ludzi, którzy nie lubią dymu tytoniowego, po drugie pomagają palaczom, którzy chcą rzucić palenie. Smak tych e-papierosów sprawia, że są oni mniej skłonni do powrotu do palenia prawdziwych papierosów.

Istnieją pewne badania, które pokazują, że e-papierosy mogą być przydatne dla palaczy, którzy chcą rzucić palenie lub zmniejszyć spożycie nikotyny. Nie jest to jednak potwierdzone naukowo i nie należy się tym sugerować.

Najpopularniejsze rodzaje smaków e-papierosów

Smaki owocowe

Są one najbardziej popularne, szczególnie u osób, które palą od dłuższego czasu i chcą czegoś, co smakuje podobnie do tytoniu. Do smaków owocowych należą: mentolowy, truskawkowy i brzoskwiniowy.

Smaki kawowe i herbaciane

Są one również popularne, ponieważ zapewniają podobne doznania jak przy paleniu tytoniu, bez możliwości palenia. Kawowe i herbaciane e-papierosy są zazwyczaj dostarczane w kapsułkach, które można napełniać własnymi fusami z kawy lub liśćmi herbaty.

Słodkie smaki deserowe

Są to najrzadziej spotykane smaki e-papierosów, ponieważ nie są one szczególnie atrakcyjne dla większości ludzi. Do słodkich deserów można zaliczyć czekoladę lub krem waniliowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*