Zalety plisów i moskitier

Zalety plisów i moskitier
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze do niedawna w każdym domu powieszone były fantazyjne, drapowane firanki i bogato zdobione zasłony. Dziś króluje minimalistyczny styl, prostota i nowoczesne rozwiązania, Coraz więcej gospodyń rezygnuje z firan i zasłon, które są często bardzo drogie, ciężko utrzymać je w czystości, a co najważniejsze dla naszego zdrowia akumulują sporo ilości kurzu. Dodatkowo chłoną jak gąbka wszystkie nieprzyjemne zapachy i roztaczają je potem wokół. Z tych względów coraz częściej, jako oprawę okna, montuje się rolety różnego rodzaju w towarzystwie nowoczesnych moskitier okiennych. Do najbardziej popularnych rolet, które coraz częściej pojawiają się w domach, biurach i szkołach zaliczamy plisy. Natomiast wśród moskitier najczęściej wybierane są te montowane na ramce. Decyzja na zastąpienie firan i zasłon plisami moskitierami to nie tylko możliwość nadania pomieszczeniom przestrzenności, a także powiększenia ich optycznie, ponieważ te niewiarygodnie modne i użyteczne zarazem artykuły mają o wiele więcej zalet i możliwości wykorzystania ich praktycznych cech

Plisy – kwintesencja prostoty i nowoczesności

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o walorach estetycznych plis. Możemy wybrać spośród wielu dostępnych na rynku kolorów. Często są dodatkowo zdobione ciekawymi motywami roślinnymi. Z wielką łatwością dopasujemy je więc do naszego wnętrza tak, aby tworzyły dopełnienie aranżacji i harmonijną całość z resztą kompozycji. Dostępne są również wersje o różnych fakturach i materiałach. Wybierając jaśniejsze rolety, na przykład do salonu, uzyskamy oświetlone wnętrze, natomiast decydując się na ciemny kolor, na przykład do sypialni otrzymamy efekt całkowitego zaciemnienia. Taki duży wybór to nie jedyna zaleta tych rolet. Dodatkowo plisy na okna dodatkowo mogą być przez nas obniżane na dół, do góry, na środek, mogą całkowicie odsłonić okno lub w zależności od upodobania w całości je zasłonić. Na życzenie możemy zakupić rolety z antyrefleksem czyli specjalną powłoką odbijającą promienie słoneczne, dzięki temu nasze wnętrze nie nagrzeje się nadmiernie podczas upalnych, słonecznych dni. Kolejnym atutem tych rolet przemawiającym za ich wyborem jest bardzo szybki montaż, który zajmuje kilka chwil i łatwa obsługa. Dużą zaletą jest brak utrudniającego otwieranie okna jakiegokolwiek kasetonu, czy nieestetycznie zwisających sznurków. Plisy zamontowane są jedynie na mocnej lecz prawie niewidocznej, cienkiej lince. Bardzo istotną zaletą plis jest bardzo łatwe utrzymanie ich w czystości. Wystarczy włożyć je na kilka chwil do wody z płynem, by po chwili z powrotem zawiesić bez konieczności szorowania, czy używania drogich środków czystości. Warto dodać, że nowoczesne rolety znakomicie wpiszą się, dzięki swojej prostej formie, w wnętrza nie tylko nowoczesne, jak industrialne, loftowe, ale będą znakomitym uzupełnieniem mieszkań klasycznych, a nawet awangardowych jak retro, czy romantycznych w stylu boho.

Bezpieczny dom z moskitierami w oknach

Dom zabezpieczony moskitierami, tak jak na przykład tymi, które dostępne są na stronie https://rolety24.net/Moskitiera-ramkowa-do-okna jest bezpieczny, gdyż nie dostaną się do niego żadne owady jak pająki, komary i muchy. Jednocześnie moskitiery nie blokują dostępu do domu świeżego powietrza. Dają możliwość wypoczynku przy otwartym oknie nawet wieczorem z zapalonym światłem, bez obaw, że w domu pojawi się plaga komarów. Uniemożliwiają również ucieczkę z domu ukochanym domowym pupilom, jak chomik, czy papuga. Montaż moskitier jest bardzo łatwy nawet przez niewprawione do tego osoby. Jest to więc szybki i wygodny sposób, idealny jako rozwiązanie  stosowane na okna w każdym domu, czy mieszkaniu, niezależnie od rodzaju stolarki okiennej. Innowacyjne mocowanie na ramce nie wymaga ingerencji w ramę okienną, co jest ważne dla okien, które są jeszcze na gwarancji i nie mogą być przewiercone żadnymi śrubami. Dodatkowym atutem moskitiery jest to, że siatkę chroniącą przed insektami możemy w każdej chwili zdjąć. Jest montowana i dopasowywana do ramy okiennej, dlatego zawsze mamy pewność, że będzie idealnie dopasowana, aby pełnić swoją funkcję. Możliwość wyboru koloru profili powoduje, że ten artykuł znakomicie wpisze się w aranżację całego domu. Duży wybór umożliwia ścisłe dopasowanie profilu do koloru okna. Dodatkowo użycie najlepszych na rynku materiału gwarantuje, że otrzymany za niewielkie pieniądze zakup będzie w pełni pełnił swą funkcję bez konieczności wymiany przez wiele lat.

Niezastąpione rolety w formie plisy i moskitiery w ramce

Plisy i moskitiery to pełne zalet produkty, które ułatwiają życie i ozdobią nasze wnętrze. To innowacyjne rozwiązania za niewielkie pieniądze, które posłużą nam wiele lat. Warto dodać, że zwłaszcza plisy często są dostępne w wersji sterowania na pilota, co może być wygodną formą ich otwierania i zamykania. Plisy i moskitiery zapewniają odpoczynek w przewiewnym domu bez insektów, nie nagrzanym nadmiernie przez promienie słonecznym oraz odpowiednio oświetlonym. Zapewniają więc komfort i możliwość odpoczynku wszystkim domownikom.

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*