Wanna w małej łazience -czy to możliwe?

Wanna w małej łazience -czy to możliwe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mimo, że wiele osób preferuje ogromne wanny, w których można wyciągnąć nogi i wygodnie leżeć to nie w każdej łazience będzie to możliwe. Ale czy to oznacza, że w małej łazience wanna się nie zmieści w ogóle? Otóż nie. Z powodzeniem można znaleźć wygodne połączenia wanny z prysznicem czy małe, ale głębokie wanny, które dopasowane są do wstawiania w małych łazienkach. Dzisiaj nikt nie musi rezygnować z wanny.

Mała, ale wygodna wanna

Wanny przeznaczone do małych łazienek zwykle mają od 100 do 140 cm długości oraz od 65 do 75 cm szerokości. Zwykle są też dość głębokie i mogą mieć wyprofilowane siedzisko. Warto więc sprawdzić dodatkowe akcesoria wannowe, które pozwalają do takiej wanny bezpiecznie wejść i z niej wyjść, bowiem może to być trudniejsze niż z pełnowymiarowej wanny.

Także kształt może być różny. Są wanny owalne, prostokątne i asymetryczne, czyli najczęściej trójkątne. Mają zwykle 140 cm długości, ale 75 cm w najszerszym miejscu, a do tego zdatne są do montowania w rogu pomieszczenia, przez co nie zabierają dużo przestrzeni.

Prysznic i wanna w jednym

Jeśli w łazience stał kiedyś prysznic, ale teraz marzy nam się wanna, choć nie chcemy rezygnować z prysznica także jest możliwe znalezienie rozwiązania idealnego. Zamiast typowego brodzika i kabiny prysznicowej można wstawić wannę asymetryczną lub kwadratową czy prostokątną tak, aby stała przy ścianie. Z kolei od strony pomieszczenia wystarczy zamontować ściankę prysznicową, która z jednej strony będzie chronić przed wodą. Albo też wybrać ruchome ścianki, które są jednocześnie drzwiczkami do kabiny. Można je otworzyć do korzystania tylko z wanny lub zamknąć w celu użycia prysznica.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*