W jakich sportach walki używa się rękawic i czym różnią się one między sobą?

W jakich sportach walki używa się rękawic i czym różnią się one między sobą?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sporty walki cechują się dużą brutalnością. Oczywiście jest to spowodowane wysokimi emocjami i podniesionym poziomem adrenaliny, która działa jak narkotyk. Sportowcy kochający wymieniać ciosy na ringu, bądź w oktagonie muszą posiadać pewne zabezpieczenie. Pozwalają one na wykonywanie obowiązków bez ryzyka. Podstawowym elementem są rękawice. Jak wiadomo chronią one przede wszystkim nasze dłonie przed różnego rodzaju złamaniami. Podczas walki zdarza się to bardzo często i dlatego należy posiadać specjalistyczny sprzęt sportowy.

Szermierka na pięści różni się trochę od popularnych w dzisiejszych czasach mieszanych sztuk walki. Większa powierzchnia rękawicy chroni naszą dłoń podczas mocnych uderzeń. Ochrona jest w tym przypadku na wysokim poziomie, materiał musi być najwyższych lotów, gdyż nie można sobie pozwolić na jakieś uchybienia w tym temacie.

Oczywiście zależy to w głównej mierze od producenta. Jednak gdy sportowiec wychodzi do walki, musi mieć dobrze dobraną parę rękawic. Inaczej jest w MMA. Tam stosuje się cienką powłokę, która chroni dłonie, choć nawet rękawice wielkości pięści zdają egzamin. Są przeważnie wykonane ze skóry naturalnej bądź sztucznej. Występują również rękawice bokserskie damskie. Jak wiadomo, kobiety również kochają sporty uderzane.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Ochrona dłoni, głowy i krocza jest podstawą. Trzeba również zainwestować w ochraniacze na piszczele. Tego typu akcesoria w zawodowym sporcie nie zdają egzaminu, co wiąże się z nieco innymi przepisami. W amatorskich rozgrywkach są bardzo przydatne, a nawet potrzebne, gdyż tego wymagają organizatorzy takich zawodów. Wykonane są zazwyczaj ze skóry sztucznej bądź naturalnej. Wszystko zależy od producenta i przedstawionej ceny. Chronią naszą kość piszczelową przed złamaniem, a i przeciwnik odczuwa mniejszy ból podczas kopnięć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*