W jakich pojazdach sprawdzi się zawieszenie gwintowane?

W jakich pojazdach sprawdzi się zawieszenie gwintowane?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby interesujące się motoryzacją zapewne niejeden raz zetknęły się z pojęciem zawieszenia gwintowanego. W poniższym poradniku przedstawimy czym ono jest, jak działa i przede wszystkim w jakich pojazdach można je zastosować. Okazuje się bowiem, że będzie ono przydatne nie tylko w motorsporcie, jak powszechnie się sądzi. Ma również wiele innych, ciekawych i pożytecznych zastosowań.

Samochody osobowe

Okazuje się, że zawieszenie gwintowane będzie doskonale sprawdzać się w zwyczajnych autach, które przeznaczone są do jazdy po drogach publicznych. Za jego pomocą możemy dowolnie modyfikować prześwit pojazdu, czyli wysokość podwozia nad powierzchnią jezdni. Dzięki temu zawieszenie można nieco utwardzić, co pozwoli na lepsze prowadzenie się w szybkich łukach. Można też wykonać działanie odwrotnie, a więc zwiększyć prześwit auta, które fabrycznie jest nisko zawieszone. Dzięki temu nie będziemy ryzykować uszkodzeń podwozia podczas wjeżdżania na wysokie krawężniki, czy przejeżdżania po progach zwalniających. Przykładowy zestaw zawieszenia gwintowanego możemy zobaczyć tutaj: https://eibach.pl/page/zawieszenia-gwintowane-eibach-pro-street-s/.

Pojazdy wyścigowe

Jednak miejscem, gdzie najczęściej widuje się auta z zawieszeniami gwintowanymi, jest zdecydowanie tor wyścigowy. Aby uzyskać najlepszy czas przejazdu i wygrać zawody, auto musi doskonale prowadzić się w zakrętach, które pokonywane są z ogromnymi prędkościami. Tutaj żadne tradycyjne zawieszenie nie dałoby sobie rady. Dzięki wersji gwintowanej można uzyskać minimalny prześwit, a więc jednocześnie maksymalną twardość i najlepszą przyczepność.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*