W czym uprawiać sporty wodne przy niższych temperaturach?

W czym uprawiać sporty wodne przy niższych temperaturach?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wbrew stereotypom, uprawianie aktywności fizycznej zimą pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Zwiększa jego odporność, ale i hartuje, chroniąc nas przed przeziębieniami i chorobami. Jednak trenowanie przy niższych temperaturach musi być przemyślane – bez zadbania o stałe ogrzanie naszego ciała i miejsc, z których najszybciej uchodzi ciepło, się nie obędzie. Nie inaczej jest ze sportami wodnymi uprawianymi w temperaturach niższych. Tutaj szczególne znaczenie ma rodzaj zastosowanej odzieży.

Sporty wodne zimą

Sporty, takie jak kitesurfing czy windsurfing są regularnie trenowane i poza tak zwanym oficjalnym sezonem – czyli w okresie jesienno-zimowym. Produkty dedykowane konsumentom, którzy surfują, przedstawiają kategorie skierowane do użytkowania w temperaturach cieplejszych, jak i zimniejszych. Podstawą w takim przypadku będzie dopasowana do naszego ciała pianka neoprenowa, która dba o utrzymanie ciepłoty organizmu.

Taki produkt nie powinien w żadnym wypadku krępować naszych ruchów, wyróżnić możemy jej 3 rodzaje: suche, półsuche oraz mokre. Dwie pierwsze skierowane są do korzystania z nich przy niższych temperaturach. Ciekawym rozwiązaniem może być też pianka neoprenowa jet pilot – precyzyjnie przylegająca do naszego ciała i blokująca jego wychłodzenie.

Na rynku istnieje wiele sklepów zajmujących się sprzedażą asortymentu do surfowania. Warto tutaj chociażby napomknąć o produktach firmy Moki, gdzie zakupimy nie tylko zwykłą sportową odzież (dla mężczyzn, kobiet i dzieci), ale i różnorodne akcesoria w tematyce surfingu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*