Typy urządzeń używanych w zakładach galwanicznych

Typy urządzeń używanych w zakładach galwanicznych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Galwanizacja to proces polegający na pokrywaniu metalowych elementów powłoką z innego metalu. W celu uzyskania cienkiej i trwałej powłoki wykorzystuje się różne zjawiska elektrochemiczne. Do najczęściej wykonywanych czynności zalicza się cynkowanie, chromowanie, czy też fosforanowanie. 

Cynkowanie i fosforanowanie detali

Podstawowymi urządzeniami użytkowanymi w zakładach galwanotechnicznych są agregaty bębnowe. Do ich stworzenia wykorzystuje się nowoczesne tworzywa sztuczne oraz stal nierdzewną. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów zapewnia niezawodność i wytrzymałość mechaniczną całej konstrukcji. Tego rodzaju sprzęt może być z powodzeniem wykorzystywany do nakładania powłok galwanicznych na elementy małogabarytowe. W zakładach galwanizacyjnych używa się również stanowisk do fosforanowania detali na zawieszkach. 

Sprzęt wspomagający proces galwanizacji

Proces wytwarzania powłok galwanicznych umożliwiają także myjki natryskowe przeznaczone do dokładnego czyszczenia elementów, które będą poddane procesowi galwanizacji. Dzięki myciu natryskowemu nałożona powłoka będzie dokładnie przylegać na powierzchni metalu. Kolejnym typem urządzeń są suszarki wannowe wyposażone w nagrzewnice elektryczne przeznaczone do suszenia detali na zawieszkach. Zastosowanie wentylatora promieniowego pozwala na równomierne rozprowadzanie powietrza w komorze, a automatycznie otwierane i zamykane klapy chronią przed utratą ciepła. Ścieki powstające w procesie galwanizacji zostają poddane neutralizacji. Do tego celu wykorzystuje się dozowniki dodatków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*