Terminarz ślubny – co i kiedy załatwić?

Terminarz ślubny – co i kiedy załatwić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Planujesz ślub i nie wiesz, kiedy załatwić wszelkie formalności, aby wszystko w dniu ślubu było dopięte na ostatni guzik? Dobrze przygotowany plan to podstawa.

12 miesięcy przed ślubem

Najwcześniej należy ustalić datę ślubu, aby wszystkie pozostałe załatwienia mogły być dostosowane do tego terminu. W następnej kolejności konieczne jest ustalenie formy ślubu i zarezerwowanie daty i godziny w konkretnym urzędzie lub kościele. Wybierzcie miejsce na przyjęcie weselne. Terminy sal zwykle szybko się wyprzedają dlatego, jeśli marzy Wam się konkretna sala, najlepiej przygotowania rozpocząć nawet na 24-12 miesięcy przed terminem ślubu. Wybór sali powinien zostać poprzedzony stworzeniem listy gości. Pozwoli to dopasować wielkość sali do przewidywanej ilości osób. Kiedy sala już zarezerwowana przychodzi czas na poszukiwania fotografa i/lub filmowca, a także oprawy muzycznej przyjęcia.

4-6 miesięcy przed ślubem

W tym terminie czas pomyśleć o strojach. Warto dokonać rezerwacji terminów u kosmetyczki, fryzjera, w cukierni i w kwiaciarni. To dobry czas na wybór zaproszeń ślubnych, a następnie ich rozdanie. Goście będą dysponować wystarczającym czasem dla załatwienia ewentualnego urlopu w pracy. Ostatnio najnowsze zaproszenia ślubne, które są w modzie, to zaproszenia ślubne motyw kwiatowy.

3 miesiące przed ślubem

Już czas na dopełnienie formalności związanych ze ślubem. Potwierdźcie datę i godzinę, spiszcie protokół w kancelarii parafialnej, jeśli planujecie ślub kościelny. Ustalcie szczegóły dekoracji sali, bukietu.

1 miesiąc przed ślubem

To idealny czas na próbną fryzurę i próbny makijaż. Doprecyzujcie menu weselne. Zorientujcie się, gdzie korzystnie zakupicie alkohol na wesele i zaplanujcie odpowiednią ilość.

Tydzień przed ślubem

Potwierdźcie liczbę gości na sali. Odbierzcie stroje ślubne. To czas na spotkanie z księdzem w kwestii ostatecznych ustaleń i zapłaty za ślub.

Dzień przed ślubem

Przygotujcie i przewieźcie wszystkie rzeczy na salę. Naszykujcie dokumenty i obrączki. Konieczna w przypadku ślubu kościelnego jest także spowiedź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*