Sprzęt elektroniczny dla profesjonalistów

Sprzęt elektroniczny dla profesjonalistów
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca przy tworzeniu i obróbce filmów wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Warto zainwestować w elektronikę wysokiej jakości, gdyż pozwoli nam ona na tworzenie materiałów wysokiej jakości, nawet w trudnych warunkach. Jeżeli zajmujemy się tworzeniem video z imprez okolicznościowych, to warto również patrzeć na wytrzymałość sprzętu, oraz jego wagę.

Przedmioty które pozwolą na pracę na odpowiednim poziomie

W wypadku tworzenia filmów, warto zacząć od samego sprzętu do nagrywania. Różne lustrzanki cyfrowe pozwolą nam na dobranie odpowiedniego body. Niektórych mogą skusić ceny i wymiary bezlusterkowców, jednak analogowy wizjer którego takowe nie posiadają, często jest niezbędny do dobrej pracy. Aby ułatwić sobie obróbkę, oraz umożliwić pracę z szerokim kadrem, warto postawić na urządzenie, które oferuje pełną klatkę.

Kolejnym zakupem powinny być mikrofony. Zarówno te, które montowane są na samym aparacie, zbierające dźwięk dookoła punktu nagrywania, jak i pojemnościowe mikrofony kierunkowe. Te drugie pozwolą na dobre nagranie przemówień, nawet w miejscach ze słabą akustyką czy też sporymi zakłóceniami w tle.

Bardzo ważnym elementem będzie też zakup obiektywów. Aby mieć szeroki zakres nagrywania, należy w swoim asortymencie mieć szerokokątne obiektywy (pozwolą na zebranie dobrego kadru, oraz dobre nagrywanie scen portretowych) oraz teleobiektyw (np. 200 mm), które pozwalają na nagrywanie bezstratne pod względem jakości, nawet ze sporej odległości. Jeżeli przewidujemy nagrywanie w ciemnych pomieszczeniach, warto również mieć chociaż jedno szkło z niskim światłem (poniżej 1.5), które pozwoli nam uniknąć szumów na nagraniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*