Sposoby na czystą kuchnię i łazienkę

Sposoby na czystą kuchnię i łazienkę
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia i łazienka to miejsca, które brudzą się najszybciej. Na bateriach kuchennych i prysznicowych trudno utrzymać połysk z powodu osadzającego się kamienia. Może to powodować frustrację domowników. Warto więc zapoznać się z poniższymi pomysłami na utrzymanie porządku w tych pomieszczeniach.

Czy tylko silne środki myjące mogą zapewnić nieskazitelną czystość?

Może to zabrzmieć banalnie, ale kluczem do lśniących powierzchni jest regularne ich przecieranie. Warto poświęcić kilkanaście minut 2 razy w tygodniu, aby wyszorować i odkamienić umywalki, wannę, toaletę, kuchenkę, czy kabinę prysznicową. Dzięki temu, nie powstaną twarde, trudne do usunięcia zabrudzenia, a sprzątanie stanie się łatwe i przyjemne. Doskonałym pomysłem jest używanie naturalnych środków myjących, takich jak ocet, kwasek cytrynowy, czy soda. Osady z mydła czy resztek jedzenia zostaną usunięte w mig, a dodatkowo nie będą ulatniać się toksyczne opary. Takie roztwory można zrobić samemu w domu. Jest to rozwiązanie zdrowsze i tańsze, w porównaniu do sklepowych specyfików. Jeżeli chodzi o kuchnię, zmorą są resztki jedzenia.

Podczas każdorazowego mycia naczyń warto więc dodatkowo przetrzeć baterię, kuchenkę i blaty, nie zapominając o zakamarkach. Dzięki temu brud nie wniknie w trudno dostępne miejsca. Jednym z problemów, jeżeli chodzi o baterie prysznicowe jest ekspozycja na działanie osadów z mydła, szamponów i innych środków higienicznych. Po każdorazowej toalecie, warto polać baterię wodą aby spłukać pianę, a następnie przetrzeć ręcznikiem do sucha. Dzięki temu można pozbyć się nieestetycznych smug i sprawić, by armatura pozostała błyszcząca nawet przez długi czas, bez używania dodatkowych substancji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*