Siłownia – jak ćwiczyć, aby treningi przyniosły zamierzony efekt

Siłownia – jak ćwiczyć, aby treningi przyniosły zamierzony efekt
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ćwiczenia fizyczne to świetny sposób na rozładowanie stresu, zwiększenie energii i poprawę ogólnego stanu zdrowia. Może to być również bardzo skuteczne narzędzie do utraty wagi – jeśli wiesz, jak ćwiczyć prawidłowo.

Jeśli chcesz schudnąć, musisz spalać więcej kalorii niż spożywasz każdego dnia. Oznacza to, że celem Twoich treningów powinno być spalanie jak największej ilości kalorii, a nie tylko próba poprawy siły lub wytrzymałości.

Dobry plan to podstawa

Pierwszą rzeczą jest upewnienie się, że twoje treningi są ustrukturyzowane. Powinieneś mieć plan i wiedzieć dokładnie, co robisz, zanim wejdziesz na siłownię. Jeśli chcesz na przykład schudnąć, skup się na maszynach cardio, takich jak bieżnie i rowerki. Jeśli chcesz zbudować mięśnie, to skup się na maszynach do treningu siłowego, takich jak prasy do klatki piersiowej i prasy do nóg. Zawsze możesz też skorzystać z pomocy profesjonalnego trenera, takiego jak choćby ze strony https://trenerpersonalnypoznan.com.pl/, który za Ciebie ułoży cały niezbędny plan.

Uważaj na przeciążenia

Staraj się nie przeciążać zbyt wieloma różnymi rodzajami ćwiczeń podczas jednej sesji – spowoduje to jedynie uczucie wyczerpania i mniejsze prawdopodobieństwo ukończenia treningu. Zamiast tego wybierz jedno lub dwa ćwiczenia na każdą grupę mięśniową (górne partie ciała, dolne partie ciała itp.) i pracuj dokładnie nad tymi obszarami, zanim przejdziesz do innego ćwiczenia.

Technika czyni mistrza

Jeśli chodzi o ciężary, nie zapominaj o technice! Brzmi to jak oczywistość, ale łatwo jest dać się ponieść, gdy używamy zbyt dużych dla nas ciężarów – zwłaszcza jeśli jesteśmy początkujący i nie poznaliśmy jeszcze prawidłowego sposobu podnoszenia ciężarów! Podczas prawidłowego podnoszenia ciężarów staraj się nie wykorzystywać impetu – podnoś powoli, tak aby każda grupa mięśniowa miała czas na prawidłowe skurczenie się przed ponownym opuszczeniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*