Rolety dzień noc – zalety i wady

Rolety dzień noc – zalety i wady
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od niedawna w ofercie sklepów z roletami i marketach budowlanych pojawiły się rolety typu dzień noc, które regulują przepuszczalność światła, dzięki specjalnej strukturze podwójnego materiału. Jak nazwa wskazuje, mają się sprawdzić zarówno za dnia, osłaniając okna przed spojrzeniem ciekawskich sąsiadów oraz gdy wybieramy się spać i chcemy z sypialni wyeliminować światło z ulicy. Podobnie do tradycyjnych firanek, rolety typu dzień noc spełniają także funkcję dekoracyjną. Czy jednak warto je kupić i czy spełnią wszystkie oczekiwane od nich funkcje ?

Do zasadniczych zalet rolet dzień/noc można zaliczyć ich uniwersalność a także dziecinnie prosty sposób montażu. Wiele modeli wystarczy przykleić na klej montażowy, dzięki czemu nie ma potrzeby wywiercania dziur w ramach, co ma duże znaczenie w przypadku okien plastikowych. Producenci dostosowali rozmiar rolet do typowych rozmiarów standardowych okien, dlatego dobranie właściwego wymiaru nie jest kłopotliwe. Wielu producentów także jest gotowych wykonać rolety pod niestandardowe rozmiary. Sprawdź np.: “Rolety dzień noc na wymiar”.

Najbardziej wygodne i praktyczne będą rolety w kasecie prowadzone w specjalnej ramie, dzięki czemu materiał przylega bezpośrednio do szyby.

Do wad należy zaliczyć brak możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Należy też mieć świadomość, że choć rolety są wykonane z delikatnego materiału, dlatego z czasem mogą być podatne na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym części materiałowej nie da się zupełnie odczepić, zatem rolety można prać tylko ręcznie!

Jeśli szukasz wysokiej jakości rolety online sklep Rolety24 ma ciekawą ofertę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*