Rodzaje palet – które z nich warto posiadać w firmie transportowej?

Rodzaje palet – które z nich warto posiadać w firmie transportowej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Paleta to zgodnie z definicją platforma ułatwiająca transportowanie i magazynowanie surowców bądź produktów. Towar umieszczony na platformie może być w prosty sposób przenoszony za pomocą wózków widłowych. Najczęściej do wytworzenia palet używa się drewna. Do dyspozycji użytkowników jest wiele rodzajów platform umożliwiających realizację różnych zadań.

Produkty przemysłowe o standardowych i niestandardowych wymiarach

Największą popularnością wśród firm transportowych cieszą się palety przemysłowe o standardowych wymiarach. W sprzedaży dostępne są produkty certyfikowane i niecertyfikowane. Te drugie są zdecydowanie tańsze, a swą jakością i wytrzymałością często dorównują produktom posiadającym atest. W sytuacji, gdy transportowany towar ma nietypowy rozmiar, stosuje się palety o niestandardowych wymiarach. Ich wygląd najczęściej jest dostosowywany do potrzeb klienta. 

Palety fitosanitarne i jednorazowe

Firmy zajmujące się produkcją palet, takie jak ta dostępna pod adresem https://www.makodrew.pl/oferta.html ma w swej ofercie produkty fitosanitarne, poddawane obróbce termicznej przez minimum 30 minut w temperaturze przekraczającej 56ºC. Przeprowadzenie takiego zabiegu pozwala zneutralizować formy przetrwalnikowe szkodników żyjących w drewnie. Korzystanie z palet fitosanitarnych jest obowiązkiem firm transportowych wywożących towary poza obręb Unii Europejskiej. W sytuacji, gdy odbiór palety jest niemożliwy lub nieopłacalny wykorzystuje się tanie platformy jednorazowe, wytwarzane z drewna II gatunku, które zostawia się klientowi wraz z towarem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*