Rodzaje listew jakie możemy zastosować, tworząc podłogę w naszym domu

Rodzaje listew jakie możemy zastosować, tworząc podłogę w naszym domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Listwy służą do wykończenia krawędzi podłogi, ściany lub sufitu. Mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, w tym z drewna i materiałów syntetycznych.

Do najczęstszych rodzajów listew należą:

Listwa

Listwa występuje w wielu różnych szerokościach i długościach do zastosowania na ścianach, podłogach lub sufitach. Zazwyczaj instaluje się je w regularnych odstępach w całym pomieszczeniu, aby wyglądały bezproblemowo, gdy patrzy się na nie z góry.

Listwa przypodłogowa

Jest to listwa, która biegnie wokół obwodu pomieszczenia. Listwy przypodłogowe mają zazwyczaj 1 cal wysokości i zwężają się do zera przy ścianach.

Casing

Jest to inny rodzaj formowania korony, które mogą być używane wokół okien i drzwi. To w zasadzie to samo, co listwa przypodłogowa, ale ma więcej cech dekoracyjnych, takich jak dentil molding, który dodaje wysokość i szczegóły do obudowy.

Gzyms

Ten rodzaj formowania korony przebiega poziomo przez górną część ściany wewnętrznej, gdy w pomieszczeniu nie ma żadnych drzwi lub okien. Gzyms może również działać pionowo wzdłuż ściany nad oknami i drzwiami, jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na inne rodzaje formowania korony w tych obszarach (np. z sufitami katedralnymi).

W poszukiwaniu odpowiednich listew do naszego domowego użytku, możemy się udać na witrynę https://classenfloor.com/pl/ i skorzystać ze wszechstronnego wyboru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*