Radca prawny – w jakich okolicznościach powinniśmy się z nim skontaktować?

Radca prawny – w jakich okolicznościach powinniśmy się z nim skontaktować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kontakt z radcą prawnym nie zawsze jest konieczny. Niektóre usługi prawne, takie jak testament, mogą być wykonane bez radcę prawnego. W innych przypadkach można poradzić sobie z problemem samodzielnie, bez angażowania adwokata.

Spór na drodze sądowej

Jeśli masz jakikolwiek spór z inną osobą lub podmiotem (sąsiadem, właścicielem domu, partnerem biznesowym, pracownikiem), zawsze powinieneś skorzystać z porady radcy prawnego. Jeśli sprawa wymaga wniesienia pozwu do sądu, należy również skontaktować się z radcą prawnym przed podjęciem jakichkolwiek działań, aby mógł on pomóc w zrozumieniu, czego można się spodziewać i jak najlepiej postępować.

Zaniedbanie lub niewłaściwe postępowanie

Jeśli zostałeś ranny przez czyjeś zaniedbanie lub niewłaściwe postępowanie i musisz złożyć pozew o obrażenia ciała przeciwko nim, radca prawny może pomóc upewnić się, że wszystkie twoje podstawy są pokryte w skardze i pomóc w negocjacjach z adwokatem pozwanego, jeśli sprawa trafi do sądu. Pamiętaj, że w nieprzyjemnych sytuacjach na drodze prawnej zawsze pomoże Ci radca prawny Warszawa to miasto, w którym nie brakuje osób pełniących ten zawód.

Oskarżenie o przestępstwo

Jeśli zostałeś oskarżony o przestępstwo lub jeśli policja chce Cię przesłuchać w sprawie ewentualnej działalności przestępczej, natychmiast skontaktuj się z radcą prawnym, aby mógł on być obecny podczas przesłuchania, jeśli to możliwe. Jeśli nie jesteś jeszcze aresztowany, ale uważasz, że zarzuty są nieuchronne, powiedz policji, że chcesz rozmawiać tylko w obecności radcy prawnego – może to zapobiec kontynuowaniu dochodzenia do czasu jego przybycia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*