Przedłużanie paznokci krok po kroku

Przedłużanie paznokci krok po kroku
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda z nas marzy o pięknych i zadbanych paznokciach. Aby mieć ładnie wyglądające dłonie, warto dbać nie tylko o skórę rąk, ale także o paznokcie. Często jednak zmagamy się z kruchymi paznokciami, które często się łamią, przez co trudno jest nam je zapuścić. Z pomocą przychodzą nam gabinety kosmetyczne, w których w profesjonalny sposób możemy przedłużyć paznokcie tak, by te wyglądały naturalnie.

Jak przedłużać paznokcie tipsami?

Tipsy to zdecydowanie najpopularniejsza metoda przedłużania paznokci. To rozwiązanie jest dość szybkie i łatwe w wykonaniu, dlatego też nawet początkujące stylistki powinny sobie dobrze poradzić. Takie produkty znajdziemy praktycznie w każdej drogerii takiej jak Hebe Tipsy dostępne są w różnych rozmiarach i długościach tak, by można było dopasować je do różnych rodzajów płytek.

Pierwszym krokiem, który towarzyszy każdej metodzie przedłużania paznokci, jest odpowiednie przygotowanie płytki. W tym celu należy oczyścić ją z resztek lakieru oraz spiłować na krótko. Ważne jest również właściwe odsunięcie skórek lub ich wycięcie za pomocą cążek, gdy te zbyt bardzo nachodzą na paznokieć. Kolejnym krokiem jest dopasowanie tipsa tak, by ten dobrze pasował do szerokości naturalnej płytki — nie może być on ani zbyt wąski, ani zbyt szeroki, ponieważ nie będzie wyglądać estetycznie. Gdy tipsy są już wybrane, należy zmatowić płytkę odpowiednim pilnikiem, a następnie odtłuścić ją za pomocą cleanera. Brak pyłków jest jednym z najważniejszych warunków utrzymania się kleju na paznokciu.

Następny etap związany jest z klejem, dlatego też trzeba zawsze pamiętać o tym, by smarować nim tipsa, a nie naturalną płytkę. Takie rozwiązanie mogłoby nie tylko zniszczyć paznokieć, ale także sprawić, że ciężko byłoby nam usunąć tipsy. Po mocnym przyłożeniu kleju do płytki trzeba odczekać około 10 sekund — dopiero wtedy można mieć pewność, że ten będzie się trzymał. Końcowy etap przedłużania polega na przycięciu tipsa do wybranej długości. Sztuczne tipsy można stylizować w taki sam sposób, jak te naturalne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*