Profesjonalna recepcja, jak ją zaprojektować?

Profesjonalna recepcja, jak ją zaprojektować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzając nowe biuro, gabinet lekarski, czy kancelarię adwokacką nie możemy zapomnieć o tak ważnym elemencie jak recepcja. To ona będzie robić pierwsze dobre wrażenie, stając się wizytówką naszej działalności, centralnym punktem firmy, przepływu informacji i koleżeńskich pogaduszek naszych pracowników.

Cechy profesjonalnej recepcji

Nieważne, czy projektujemy recepcję salonu kosmetycznego czy gabinetu stomatologicznego, recepcja musi być schludna i urządzona ze smakiem. Powinna sprawiać wrażenie eleganckiej, nie odstraszając jednocześnie potencjalnych interesantów. Mniej znaczy więcej – tu również warto wykorzystać tę zasadę.

Można postawić na prostotę, nienachalne meble, proste lady, które znajdziemy np. tu https://pieknemeble.pl/lady-recepcyjne/valde/. Czysta forma i lekkość zawsze robią dobre wrażenie i bronią się same. Indywidualnego charakteru recepcji nadamy poprzez wyrazisty kolor kojarzony z naszą marką lub elementy dekoracyjne, takie jak obrazy, czy też kwiaty. Możemy je zmienić gdy tylko opatrzą się nam lub zaczną razić klientów. Lada recepcyjna powinna być ustawiona tak, by osoba wchodząca do pomieszczenia instynktownie się kierowała w jej stronę. Zapewne wielu z nas niejednokrotnie spotkało się z sytuacją, w której recepcja wręcz sprawiała wrażenie ukrytej. Zapewne była to nasza ostatnia wizyta w takim nieprzyjaznym miejscu.

Co powinno znaleźć się w recepcji?

W każdej recepcji powinna znaleźć się lada dostosowana do rozmiarów wnętrza. Zbyt duży mebel w tym przypadku przytłoczy wnętrze i będzie dawał poczucie ciasnoty, z kolei za mały będzie wyglądał karykaturalnie. Należy pamiętać, że recepcja to przede wszystkim miejsce, w którym będą obsługiwani wstępnie nasi klienci, tak więc nie możemy o nich zapomnieć. W tym ważnym pomieszczeniu muszą się pojawić wygodne siedziska, na których będzie można zaczekać na swoją kolej. Dobrze, jeśli w ich okolicy znajdzie się również niewielki stolik. Naszych gości będziemy mogli uraczyć kawą lub herbatą, a oczekiwanie umili im lektura gazet branżowych i ulotek leżących na blacie.

Nie możemy zapomnieć też o najważniejszym, czyli o obsłudze recepcji. Pracownikowi należy odpowiednio przygotować stanowisko, czyli stosowny blat roboczy. Jeśli zdecydowaliśmy się na styl nowoczesny, idealnym wyborem do siedzenia dla recepcjonistów będą krzesła Xenon Profim. Są bardzo komfortowe, a możliwości ustawień pozwalają na dopasowanie ich do własnych preferencji. Wiodące firmy z całego świata coraz więcej czasu poświęcają odpowiedniej selekcji przyszłych pracowników. Warto brać z tego przykład, ponieważ dobrze dobrany zespół pracuje efektywniej i jest lojalny.

Kierując się kilkoma prostymi zasadami, możemy stworzyć recepcję profesjonalną oraz nowoczesną, otwartą na ludzi i zachęcającą do kontaktu. Zorganizowanie miłego otoczenia w przypadku tego jakże ważnego pomieszczenia zdecydowanie leży w naszym interesie. Zaprocentuje to dobrym pierwszym wrażeniem, a klientom pozostanie w pamięci przyjemne wspomnienie wizyty w naszej firmie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*