Pranie ubrań z nadrukiem – o czym należy pamiętać?

Pranie ubrań z nadrukiem – o czym należy pamiętać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pranie ubrań z nadrukiem może być kłopotliwe, ponieważ kolory mogą w końcu wyblaknąć. Materiał, z którego wykonane są ubrania z nadrukiem jest podatny na działanie dużej ilości czynników. Aby tego uniknąć, należy upewnić się, że przestrzegasz kilku prostych kroków, aby zapewnić, że Twoje ubrania wyglądają najlepiej.

Nie używaj gorącej wody

Podczas prania ubrań z nadrukiem należy używać zimnej wody zamiast gorącej. Dzieje się tak dlatego, że gorąca woda ma tendencję do osadzania kolorów i może powodować ich krwawienie do innych części przedmiotu. Podczas prania używaj tylko niewielkiej ilości detergentu. Zbyt duża ilość pozostawi osad, który może poplamić tkaninę, więc lepiej zachować ostrożność podczas prania ubrań z nadrukiem. Kolor pozostanie prawdziwy, jeśli użyjesz łagodnego detergentu.

Używaj delikatnego detergentu

Jeśli myjesz dzianiny lub delikatne tkaniny, to lepiej użyć łagodnego detergentu zamiast takiego, który zawiera rozjaśniacze lub wybielacze. Te substancje chemiczne mogą uszkodzić ubrania i sprawić, że będą wyglądały nieciekawie. Jeśli chodzi o koszulki, musisz być szczególnie uważny. Porady na temat prania koszulek z nadrukiem znajdziesz tutaj: https://strefa-logo.pl/jak-prac-koszulki-z-nadrukiem.

Nie przeładowuj pralki

Przeładowanie pralki może spowodować problemy, takie jak krwawienie kolorów w większości przypadków, dlatego zaleca się, aby nie przeładowywać pralki więcej niż dwoma przedmiotami naraz. Jest to dobra wskazówka, ponieważ pomaga zaoszczędzić czas i energię.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*