Organizacja w domu, czyli jak przechowywać buty i odzież

Organizacja w domu, czyli jak przechowywać buty i odzież
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne i funkcjonalne mieszkanie to nie tylko stylowe dodatki oraz designerskie meble. Dom to miejsce, w którym spędzamy zdecydowanie większą ilość czasu w ciągu dnia, dlatego bez wątpienia musi to być przytulne oraz komfortowe miejsce. Aby codzienne funkcjonowanie było jak najprostsze, a wszystkie przedmioty codziennego użytku zachowane w porządku i łatwo dostępne, kluczowa jest odpowiednia organizacja. Jak zatem przechowywać w domu buty i ubrania?

Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń w przedpokoju

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie bądź dom bez tego pomieszczenia. Nawet właściciele bardzo małych mieszkań i kawalerek typu studio nie rezygnują z aranżacji, choć małego kawałka przestrzeni na to miejsce. Przedpokój to miejsce, w którym zostawiamy brudne buty, płaszcz, klucze, parasol oraz smycz psa po powrocie ze spaceru. Pomieszczenie to pozwala na utrzymanie czystości podłóg w całym mieszkaniu poprzez przechowywanie tam butów, w których poruszamy się na zewnątrz. Aby przestrzeń ta nie stała się zbiorowiskiem butów nadających się na każdą porę roku, warto zainwestować w pojemny mebel, jakim jest szafka na buty z lustrem. To genialne rozwiązanie w przypadku naprawdę małych powierzchni, wysoka szafka pomieści obuwie wszystkich domowników, a lustro zamontowane na drzwiach zastąpi te wieszane na ścianie, z których bardzo często rezygnuje się z powodu braku miejsca. Niektóre modele wyposażone są w regulowane półki, dzięki którym szafka zmieści nawet wyższe rodzaje butów jak botki, kalosze, czy kozaki. Przedpokój to również pierwsze pomieszczenie widoczne po wejściu do mieszkania, dlatego bez wątpienia warto utrzymać tam porządek i w miarę możliwości usunąć z pola widzenia wszelkie przedmioty użytku codziennego, chowając je do szafek.

Zabudowa szafy w sypialni

Sypialnia to miejsce, do którego udajemy się na odpoczynek po całym, ciężkim i angażującym w pracy dniu. Aranżując to pomieszczenie, bardzo często decydujemy się na wstawienie tam nie tylko dużego, wygodnego łóżka, ale również pojemnych szaf. Szczególnie modne ostatnio są wszelkie rozwiązania montowane w zabudowie. Pozwala to na wykorzystanie maksymalnej ilości dostępnego w pomieszczeniu miejsca, nie zagracając przy tym wizualnie przestrzeni. Warto zdecydować się na wysokie pod sam sufit szafy, dzięki czemu zmieścimy tam nie tylko ubrania oraz bieliznę, ale również pościel i ręczniki. Bardzo wysokie szafy polecane są w przypadku szczególnie małych pomieszczeń, gdzie nie ma możliwości postawienia komody oraz kilku zamykanych regałów. Dodatkowo w takim przypadku zdecydujmy się na przesuwne drzwi, takie rozwiązanie nie potrzebuje dodatkowego miejsca na eksploatację, jak w przypadku tradycyjnych, skrzydłowych drzwi szafy. Dodatkowo zamontowane na drzwiach przesuwnych lustro nie tylko będzie niezwykle funkcjonalnym dodatkiem, ale optycznie również powiększy całe pomieszczenie.

Uniwersalne pomieszczenie, czyli garderoba

Garderoba to marzenie wielu kobiet, w końcu torebek oraz butów nigdy za wiele. Ciesząc się posiadaniem domu, bądź większego rozmiaru mieszkania, warto zdecydować się na zagospodarowanie miejsca na takie pomieszczenie. Funkcjonalna dziś garderoba to nie tylko miejsce na prezentację nowych modeli toreb oraz kolekcję szpilek we wszystkich kolorach tęczy. Miejsce to, jeśli dobrze je zaaranżujemy, z powodzeniem nada się również do suszenia prania, prasowania oraz do przechowywania mniejszych domowych sprzętów takich jak odkurzacz, żelazko, deska do prasowania czy wiadro z mopem.

Jakie meble wybrać do garderoby?

Zastanawiając się nad wyborem szaf oraz półek do garderoby, należy pomyśleć o końcowym efekcie, jaki chcemy uzyskać. Jeśli pomieszczenie to ma być reprezentacyjnym miejscem do ekspozycji sukienkę oraz butów, warto zdecydować się na odkryte konstrukcje, które pozwolą na ułożenie ubrań w kolorystyczny sposób, gwarantując efekt niemal jak z kobiecych, kolorowych czasopism. Do takiej garderoby pasuje również idealnie postawiona toaletka z lustrem, kolorowa sofa w stylu glamour jako miejsce do kobiecych spotkań przy kawie. Jeśli posiadamy sporą rodzinę i zależy nam na w pełni funkcjonalnych wnętrzach, warto zainwestować w modułowe kryte rozwiązania z drzwiami. Dzięki temu usuniemy z widoku mniej atrakcyjne sprzęty codziennego użytku, gwarantując im tym samym bezpieczne miejsce na przechowanie. Kryte garderoby są również bardziej funkcjonalne pod względem zachowania czystości, tutaj zdecydowanie rzadziej o kurz i pył, który w przypadku ubrań pozostawionych na widoku, ścierać należy niemal codziennie.

Organizacja miejsca w garażu

W dużym domu garaż przynależący do budynku może być również dobrym miejscem do przechowywania rzeczy. Pojemne szafy tam montowane z pewnością pomieszczą sezonowe ubrania takie jak grube kurtki, kozaki oraz narty, deski snowboardowe i inne zimowe akcesoria. To bardzo dobre miejsce na bezpieczne przechowywanie sezonowych elementów odzieży, ponieważ nie używając ich w ciągu roku, nie musimy ich ciągle przekładać w poszukiwaniu elementów garderoby używanych na co dzień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*