Na co zwrócić uwagę przy wyborze narożnika do salonu?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze narożnika do salonu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas wyboru narożnika do salonu trzeba przemyśleć wiele kwestii, aby wybrać ten najlepszy. Na co zatem zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na to, czy narożnik jest prawy czy lewy. Jest to istotna kwestia, ponieważ źle dobrany może zepsuć cały układ pomieszczenia, w którym się będzie znajdował. Kolejnymi ważnym czynnikami są wymiary narożnika i jego kształt. Należy dokładnie wymierzyć miejsce, w którym będzie stał i sprawdzić czy się zmieści. Kształt narożnika może być w postaci litery L lub U. L-kształtne są przeważnie oferowane w wielu wymiarach, mniejszych lub większych dzięki czemu łatwiej dopasować je do małych pomieszczeń. Natomiast narożniki U-kształtne mają zazwyczaj dość duże gabaryty, dlatego zadbać trzeba o odpowiednią przestrzeń.

Czynnikiem wartym zainteresowania jest również funkcja spania w narożniku. Jeżeli będzie służył jako mebel do codziennego spania, powinien mieć większe wymiary, aby był wystarczająco wygodny, szczególnie w przypadku dwóch osób. Następnym elementem ważnym podczas wyboru jest rodzaj obicia, chociaż jest to kwestia indywidualna. Obicie z ekoskóry jest eleganckie i łatwe w czyszczeniu, ale nie jest odporne na uszkodzenia. Tkaniny mają bardziej tradycyjny wygląd i trudniej zachować je w czystości. W ofertach sklepów są też narożniki, które łączą oba materiały.

Podczas wyboru narożnika warto zwrócić również uwagę na cenę. W przypadku najtańszych narożników nie można oczekiwać cudów i trzeba liczyć się z takimi niedogodnościami jak np. trudność w rozkładaniu narożnika, skrzypienie, zapadające się siedzisko. Dlatego warto dopłacić trochę więcej i cieszyć się znacznie wyższą jakością wykonania.

Meble tapicerowane narożniki w atrakcyjnych cenach znajdziesz na przykład w sklepie internetowym meblowym Meble Ropez.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*