Mały pies – jak zapewnić mu większy komfort na spacerze i podczas większej podróży?

Mały pies – jak zapewnić mu większy komfort na spacerze i podczas większej podróży?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu z nas chętniej kupuje bądź adoptuje psy małych ras. Często wydaje nam się, że pupil niewielkich rozmiarów będzie mniej wymagający niż owczarek niemiecki czy labrador. Nic bardziej mylnego. Małe psy również mają swoje potrzeby, często różne od swoich większych kolegów. Jak im sprostać? Podpowiadamy, w jaki sposób możemy zapewnić jamnikowi czy maltańczykowi większy komfort w trakcie spacerów oraz podróży.

Psi spacer zimą

Większość drobnych psów jest zwierzętami niezwykle ruchliwymi. Na spacerach zazwyczaj rozpiera je energia. W miesiącach zimowych ich nastawienie do przebywania na zewnątrz często ulega jednak zmianie. Przyczyną są zazwyczaj niesprzyjające warunki atmosferyczne. Kilkukilogramowe czworonogi o krótkiej sierści odczuwają chłód nawet przy plusowej temperaturze. Domowa szafa powinna zostać więc wyposażona w ubranka dla psa. Muszą być one ciepłe i nieprzemakalne. Dzięki nim nasz pupil odzyska radość życia i z przyjemnością będzie towarzyszyć nam podczas zimowych wędrówek.

Wakacje z czworonogiem

Kolejnym wyzwaniem dla każdego właściciela są podróże z czworonożnymi przyjaciółmi. Podczas pakowania nie możemy zapominać o naszym pupilu. W walizce musi się znaleźć zapas karmy, miski, zabawki oraz smycze. Nie zapominajmy, że w pokoju hotelowym nasz podopieczny powinien poczuć się jak w domu. Do łóżka dużo łatwiej dostanie się on dzięki specjalnym schodkom dla psa. Gadżet ten cieszy się szczególnym zainteresowaniem właśnie wśród posiadaczy małych ras. Pamiętajmy również o zabraniu z domu ulubionego psiego legowiska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*