Lista niezbędnych preparatów do pielęgnacji noworodka

Lista niezbędnych preparatów do pielęgnacji noworodka
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pielęgnacja noworodka nie jest skomplikowana. Wymaga jednak użycia specjalistycznych kosmetyków przeznaczonych do wrażliwej skóry malca. Do dbania o nią nie można używać tych samych kosmetyków, co dla dorosłych, ponieważ mogą one wysuszać, podrażniać i uczulać dziecko. Każdy rodzić powinien wyposażyć się wiec w niezbędne preparaty, które pomogą w pielęgnacji malucha. Jest to przede wszystkim płyn do kąpieli dla noworodka, który nie tylko delikatnie myje, ale również natłuszcza i tworzy lipidową warstwę ochronną na skórze. Następnie warto wetrzeć w skórę dziecka hypoalergiczną oliwkę, albo balsam.

Podczas zmiany pieluszki można wcierać krem z witaminą A i wazeliną w miejsca narażone na odparzenia. W sytuacji kiedy skóra już jest zaczerwieniona należy dodatkowo zastosować maść. W trudnych sytuacjach stosuje się maść robioną w aptece przepisaną przez lekarza pediatrę. Niezbędnym kosmetykiem jest również zasypka w postaci pudru, która pochłania wilgoć. Należy również zawsze mieć krem do twarzy dostosowany do pory roku.

O czym jeszcze należy pamiętać, pielęgnując noworodka?

Warto pamiętać, że wybierając szampon dla dzieci powinniśmy zdecydować się na wersję, która nie podrażnia oczu, aby nie zrazić dziecka do kąpieli. Jedna kropla, która wpadając do oczka spowoduje szczypanie i świąd, może  sprawić, że malec podczas kąpieli będzie niespokojny i płaczliwy. Należy kupować kremy posiadające wysoki filtr słoneczny SPV 50, ponieważ skóra małego człowieka jest tak delikatna, że może ulec poparzeniu nawet wtedy, gdy słońce nie świeci wcale mocno.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*