Krawat czy muszka – który dodatek będzie lepszym wyborem na wesele?

Krawat czy muszka – który dodatek będzie lepszym wyborem na wesele?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ślub to wyjątkowa uroczystość, na której zarówno para młoda, jak i goście powinni prezentować się nienagannie i elegancko. Wybór odpowiedniego garnituru, smokingu oraz obuwia to absolutna podstawa. Kiedy już zdecydowaliśmy się na konkretny zestaw, pozostaje nam dopełnić go elementem, o którym nie możemy zapomnieć w tak ważnym dniu. Mowa tu oczywiście o krawacie lub muszce. To właśnie tu pojawia się prawdziwy dylemat. Na jaki więc dodatek postawić wybierając się na wesele? 

Krawat, czyli sprawdzona klasyka

Nie trudno zauważyć, że zdecydowana większość panów do garnituru wybiera krawat. Nic w tym zresztą dziwnego. Jest to bowiem niezwykle elegancki dodatek, który nadaje charakteru całej stylizacji. Możemy postawić na przykład na krawat różowy, który zagra główną rolę w naszym ubiorze lub w nieco bardziej stonowanym odcieniu, ale za to z pięknym wzorem. Bardzo ważna jest także jego długość i szerokość. Jeśli na weselu będziemy w charakterze gościa, krawat jest jak najbardziej trafnym wyborem. Zapewni nam gwarancję dobrego wyglądu, a dodatkowo będziemy mieć pewność, że nie przyćmimy pana młodego, który może chcieć wyróżnić się na przykład wytworną muszką. 

Muszka na specjalne okazje

Muszka to klasa sama w sobie. Możemy mieć więc pewność, że decydując się na nią, z pewnością będziemy wyróżniać się w tłumie. Dodatek ten kojarzy się z ponadczasową elegancją, jednak obecne trendy pozwalają także na odrobinę szaleństwa w postaci ciekawych wzorów i kolorów. Warto zastanowić się, czy wybierzemy muchę wiązaną, czy też taką, która gotowa jest do założenia. Muszce wiązanej zdecydowanie należy poświęcić więcej uwagi i precyzji, dlatego też wybór zależny jest od umiejętności naszych lub partnerki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*