Jakich farb używać do malowania maszyn?

Jakich farb używać do malowania maszyn?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Maszynę, której powłoka lakiernicza została naruszona w szybki i łatwy sposób można zreperować. Warto jednak wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które ułatwią pracę i sprawią, że odnowiona maszyna będzie wyglądać świetnie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów farb, dlatego trzeba dowiedzieć się, która z nich będzie najodpowiedniejsza.

Rodzaje farb do malowania maszyn

Maszyny rolnicze czy budowlane potrzebują farby, która będzie przede wszystkim odporna na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Musi dobrze sprawdzać się zarówno na widocznych elementach, takich jak karoseria, a także na ukrytych częściach, które pełnią bardzo ważne funkcje we właściwym działaniu maszyny. Najczęściej do tego celu stosuje się emalie alkidowe. Jedną z nich jest farba ftalowa, której głównym składnikiem oraz jedynym spoiwem jest żywica alkidowa. Ma ona specyficzną konsystencję, a ogromną jej zaletą jest łatwość w jej nakładaniu.

Na rynku dostępne są także emalie na bazie żywiczej. Można zaliczyć do nich farby akrylowe, epoksydowe oraz poliuretanowe. Uważa się, że są bardziej wydajne, a pomalowane nimi powierzchnie wyglądają bardziej estetycznie. Wybierając odpowiedni rodzaj farby, trzeba wziąć przede wszystkim pod uwagę środowisko pracy oraz czynniki, na które podczas pracy będzie narażona maszyna. Przed nałożeniem jej trzeba także właściwie przygotować powierzchnię poprzez usunięcie starej farby oraz dokładne jej wyczyszczenie z wszelkich zabrudzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*