Jak zabezpieczyć okna przed wiatrem?

Jak zabezpieczyć okna przed wiatrem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmiany klimatu stają się coraz intensywniejsze oraz bardziej zauważalne. Często towarzyszą im ekstremalne zjawiska pogodowe. Jeszcze kilka lat temu żaden Polak nie spodziewałby się trąby powietrznej lub porywistego wiatru o ogromnej sile zwanego orkanem. Teraz takie zagrożenia stają się naszą codziennością, szczególnie latem, gdy różnica temperatur dziennych i nocnych sprzyja powstawaniu niesprzyjających warunków. Aby zabezpieczyć nasz dom przed przykrymi konsekwencjami takich wydarzeń, musimy pomyśleć o solidnej ochronie okien. 

Rolety, żaluzje, czy okiennice?

Na rynku dostępnych jest wiele opcji przysłon okiennych, które mogą zabezpieczyć nasze powierzchnie szklane przed silnym wiatrem. Najczęściej wybierane są rolety, montowane jeszcze na etapie budowy, albo bardzo modne ostatnio żaluzje zewnętrzne, których głównym atutem jest lżejszy design. Wyglądają one dosyć nowocześnie i mogą nie współgrać z architekturą naszego domu, jeśli jest to starsze budownictwo, albo obiekt stylizowany z pruskim murem i gontem na dachu.

W tym przypadku świetnie zagrają okiennice. Tradycyjne, drewniane przysłony będą się ładnie prezentować na wiejskiej posiadłości oraz świetnie odegrają funkcję ochronną. Chcąc dopasować do naszej nieruchomości nowocześniejszą alternatywę, warto pomyśleć o okiennicach przesuwnych, które wyglądają równie stylowo. Ta wersja charakteryzuje się dużą wytrzymałością, jak też wygodnym użytkowaniem. Nie wymaga ona ingerencji z zewnątrz budynku lub wychylania się z okna, co sprzyja także bezpieczeństwu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*