08 AM | 17 Gru

Jak się przygotować na polowanie w lesie?

Polowanie to nie spacer i wymaga odpowiednich przygotowań – szczególnie wtedy, gdy planujemy kilkudniowy wypad. Przygotowanie odpowiedniego sprzętu i przydatnych akcesoriów może zająć chwilę, ale dobrze poświęcić na to czas, gdyż ułatwi to późniejsze przebywanie w lesie, a także może uchronić przed nieprzyjemnościami, a także przed utratą zdrowia. W tym tekście podpowiadamy, co warto ze sobą zabrać, aby las oraz polowanie dostarczyły nam tylko i wyłącznie przyjemności.

Jak zredukować niedogodności?

Las może być niebezpiecznym miejscem. I to nie z powodu zwierzyny, ale owadów w nim żyjących. Osławione ostatnio kleszcze przenoszą nieprzyjemne choroby, a poza nimi, szczególnie w sezonie letnim, będziemy musieli użerać się jeszcze z komarami i innymi insektami. Dlatego warto zaopatrzyć się w produkty firmy Mugga, która od lat wytwarza środki odstraszające owady. Myśliwi regularnie z nich korzystają z powodu potwierdzonej skuteczności i bezpieczeństwa w stosunku do człowieka.

Poza tym, jeśli chodzi o samo polowanie, na pewno będziemy potrzebowali lornetki, żeby móc z odległości wypatrzeć zwierzynę. A jeśli planujemy również polować w nocy, może warto będzie zaopatrzyć się w nasadki termowizyjne lub noktowizyjne, które nie tylko poprawia widoczność, ale również niezmiernie ułatwią pozostanie na tropie zwierzyny. No i oczywiście będziemy potrzebowali broni, najlepiej takiej, na której można polegać. Jedną z najlepszym firm na rynku wciąż pozostaje popularny Walther, który ze swoimi wyrobami stał już się prawdziwą legendą.

Napisz odpowiedź bądź skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 17 =