Jak przygotować dziecko do Pierwszej Komunii Świętej?

Jak przygotować dziecko do Pierwszej Komunii Świętej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego wierzącego człowieka. Kiedy przystępuje się do niej, jest się jeszcze dzieckiem, dlatego to od rodziców i katechetów zależy, jak będzie ona przeżyta. Niestety otoczka Pierwszej Komunii Świętej, to aktualnie drogie prezenty i huczne przyjęcie, które mogą odwrócić uwagę młodego człowieka od tego, co w tym dniu jest najważniejsze, czyli przyjęcia do serca Pana Jezusa. Jak do tego nie dopuścić? 

Wychowanie zaczyna się w domu

Bez względu na to, jak świetnych katechetów i wychowawców będzie miało dziecko, najważniejszym świadectwem wiary, jakie dostanie, będzie to wyniesione z domu. Nie jest to zadanie proste dla rodziców, ponieważ często ciężko jest znaleźć odpowiednie słowa, aby wytłumaczyć maluchowi wydarzenia biblijne, a modlitwy dla dorosłych są dla naszych pociech zbyt trudne i niezrozumiałe. Z pomocą mogą przyjść piękne wydania biblii i modlitewników przeznaczonych dla najmłodszych. Dzięki ich codziennej lekturze, pomagamy budować prawdziwą więź dziecka z Bogiem. Przed samą Pierwszą Komunią warto zakupić też książeczkę do modlitwy, która ułatwi przygotowanie do tego pięknego sakramentu oraz do pierwszej spowiedzi. 

Komunijny niezbędnik

Przed Pierwszą Komunią Świętą dużą uwagę przywiązujemy do stroju dziecka. Wybieramy piękne sukienki i wianki dla dziewczynek oraz eleganckie garnitury dla chłopców. Choć godny wygląd w tym dniu jest oczywiście ważny, warto zwrócić uwagę dziecka, na inne, z pozoru drobne rzeczy, które również otrzyma w tym czasie. Są to oczywiście pierwszokomunijne różańce, świece i krzyżyki lub medaliki. Idealnym miejscem do ich nabycia jest specjalistyczny sklep dewocjonalia, które tam znajdziemy, z całą pewnością będą świetnym wyborem na prezenty komunijne. Każdy z nabytych tam przedmiotów powinien służyć dziecku w późniejszym chrześcijańskim życiu do codziennej modlitwy i wzrastania w wierze. 

W tym zabieganym czasie tuż przed Pierwszą Komunią Świętą każdy rodzic powinien pamiętać, o tym, by poświęcić uwagę temu co najważniejsze, wychowaniu dziecka, tak, by to niezwykłe wydarzenie przeżyło głęboko i owocnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*