Jak dobrać rękawice bokserskie?

Jak dobrać rękawice bokserskie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rękawice są podstawowym wyposażeniem każdego zawodnika trenującego boks. Z tego powodu, powinny być one starannie i precyzyjnie dobrane zarówno dla amatora, jak i zawodowca tej sztuki walki.

Waga to podstawa

Przy wyborze odpowiednich rękawic, na początku powinno się zwrócić uwagę na rozmiar, który determinowany jest przez ich wagę wyrażoną w uncjach (OZ). Ich wielkość sięga z reguły od 4 do 16 OZ i należy dobrać ją w zależności od rozmiaru ręki oraz wagi kupującego. Powinny one dokładnie pasować do dłoni zawodnika, a także nie być dla niego ani za lekkie, ani za ciężkie. Jest to niezwykle ważne kryterium, którego przestrzeganie zapewnia nabywcy bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.

Czy materiał ma znaczenie?

Istnieją dwa tworzywa, z których produkuje się rękawice bokserskie – skóra syntetyczna oraz naturalna. Oba te surowce mają swoje mocne, jak i słabe strony, z którymi powinien zapoznać się każdy potencjalny nabywca. Skóra syntetyczna jest zdecydowanie tańsza, ale i bardziej podatna na zniszczenia. Z tego powodu posłuży osobom początkującym lub rzadko trenującym. Z kolei skóra naturalna (bydlęca, kozia lub cielęca) cechuje się większą trwałością, co jest znaczące dla osób, które zamierzają intensywnie trenować. Ciekawym wyborem dla takich zawodników mogą okazać się rękawice bokserskie Leone wykonane w 100% ze skóry bydlęcej, co zapewnia im długą żywotność.

Warto sprawdzić, czy posiadają odpowiednią wentylację zapobiegającą poceniu się dłoni, a także jakiej jakości wyściółkę znajdziemy wewnątrz. Ich duży wybór znajdziemy na https://sport-progres.pl/7-rekawice-bokserskie. Dobór odpowiednich rękawic jest niezwykle ważny, ponieważ to od niego zależy jakość treningu oraz walk kupującego. Z tego powodu, warto pochylić się nad swoim wyborem i dokonać go rozważnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*